AbrahamiSara.pl - Temat: Czyny nieskromne. Spowiedź. http://abrahamisara.pl/forum/pytania-do-ksiedza/czyny-nieskromne-spowiedz/ Simple:Press Version 4.3.5 Aniaania </i></b>dnia Czyny nieskromne. Spowiedź. http://abrahamisara.pl/forum/pytania-do-ksiedza/czyny-nieskromne-spowiedz/#p861 Pytania do księdza http://abrahamisara.pl/forum/pytania-do-ksiedza/czyny-nieskromne-spowiedz/#p861 Szczęść Boże,

moje pytanie jest dość wstydliwe. Przepraszam, że piszę tu o czymś takim, ale nie umiem sobie poradzić, mimo, że jestem osobą dorosłą.

Dopuściłam się grzechu, który mogłabym opisać jako próba stosunku analnego. Nie odbył się pełen stosunek, praktycznie od razu to przerwałam, ale można powiedzieć że pojawił się taki pomysł/zamiar i próba.

Każdy kontakt o charakterze seksualnym przed ślubem jest grzechem, ale czy nazywanie takich grzechów jako "dopuszczenie się czynów nieskromnych z chłopakiem" nie jest zbyt ogólnikowe? Chce być podczas spowiedzi szczera, ale nie chcę, aby to co powiem brzmiało wulgarnie.

Piszę tu głównie dlatego, ponieważ zaczęło mnie coś męczyć. A mianowicie to, że jakiś czas temu wyspowiadałam się z wyżej wymienionego grzechu mówiąc "dopuściłam się czynów nieskromnych z chłopakiem", ponieważ wydawało mi się niestosowne opisać to tak jak opisałam na forum. Oprócz tego dopuściłam się innych bezwstydnych pieszczot, dotyków, pocaunków nieskromnych.

Teraz mam wyrzuty sumienia i czuję się jakbym to zataiła, jakbym wszystkie grzechy (mówiąc dosadnie) "wrzuciła do jednego worka", bo tak jest łatwiej. Boję się, że nie nazwałam wszyskiego po imieniu, że może zataiłam przez to grzechy. Z drugiej strony boję się, że takie opisywanie jest niestosowne podczas Spowiedzi. 

Czy na kontakty seksualne przed ślubem odpowiednie jest określenie "dopuściłam się czynów nieskromnych z chłopakiem"? Czy oznacza to może tylko współżycie przed ślubem, a każdą inną "formę" należy nazwać po imieniu? 

Nie chcę też, aby to wyglądało, że Spowiedź traktuje w taki sposób, że szukam "formułki" aby coś powiedzieć i mieć to z głowy. Powinno się mówić, tak jak się czuję zgodnie ze swoim sumieniem. Chcę nawet wyznać na najbliżej spowiedzi, tak jak napisałam na forum, ale mam obawy czy to stosowne, czy wypada w ogóle użyć takiego słowa spowiadając się. Przepraszam Księdza za takie pytanie i bardzo proszę o odpowiedź i pomoc w tej kwestii. Pozdrawiam. 

]]>
Sat, 26 May 2018 13:19:04 +0000