Co powinniśmy wiedzieć o in – vitro

Jakiś czas temu pisaliśmy o wspaniałych filmach publikowanych na portalu 2ryby.pl Dziś także chcemy zachęcić do zaglądnięcia na tę wielce ciekawą stronę. 

Zdarza się czasem, że ktoś pyta, dlaczego nie decydujemy się na procedurę in – vitro. Ostatnio usłyszałam historię małżeństwa – powiedzmy – Nowaków, które ciągle jest zachęcane przez przyjaciół do rozpoczęcia procedury zapłodnienia w szkle, ale które wcale nie chce tego podjąć. Znajomi, próbując popchnąć ich do tego kroku, motywują słowami „Gdyby wam naprawdę zależało na dziecku, nie wahalibyście się!”

Nowakowie  są bardzo zranieni tymi słowami. Przygniata ich presja wywierana przez osoby – niby – dobrze im życzące, bardzo boli ich, że przyjaciele nie potrafią zaakceptować ich wyboru. Z drugiej jednak strony nie bardzo potrafią podać merytoryczne powody swojej decyzji. Jest im ciężko się bronić, bo nie znają faktów. To cudowne, że potrafią na tyle zaufać nauce Kościoła, ale warto, aby mieli także wiedzę.

Wszystkim tym, którzy CHCĄ WIEDZIEĆ, dedykowane są filmy prof. Stanisława Cebrata, biologa i genetyka, popularyzatora wiedzy i – nie ma co ukrywać – naukowca bardzo krytycznie podchodzącego do procedur in – vitro.Kolejne filmy z serii W świece genetyki (i nie tylko) do obejrzenia na portalu 2ryby.plDodaj komentarz