Duszpasterstwo w Bielsku-Białej

Serdecznie zapraszamy małżeństwa doświadczające problemów z poczęciem dziecka na Msze Święte, które odbywają się w raz w miesiącu – zazwyczaj w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 16.00.

Najbliższa msza św będzie miała miejsce w niedzielę  3 grudnia o godz. 16.00

Msze święte i spotkania mają miejsce w parafii Chrystusa Króla w Bielsku – Białej Leszczynach, ul. ks. Straconki 12.

Kontakt: duszpasterstwo@dlarodziny.eu


Komentarze: (3)


  1. Witamy ! .Jesteśmy katolickim małżeństwem bezdzietnym z ponad dwunastoletnim stażem małżeńskim . Mieszkamy w Bielsku-Białej . Oboje pracujemy . Wraz z naszym księdzem prowadzącym który jest duszpasterzem rodzin diecezji bielsko-żywieckiej zakładamy nowopowstające dzieło Boże jakim jest Duszpasterstwo Małżeństw Bezdzietnych przy Parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczyny ( szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie w załączniku ) . Ogólnie rzecz biorąc spotkania są skierowane do małżeństw bezdzietnych – niepłodnych i starających się o potomstwo . Chcemy również aby w tych spotkaniach uczestniczyły kompetentne osoby z ośrodków adopcyjnych i domów dziecka oraz lekarze naprotechnolodzy . Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy .Barbara i Sebastian Wieczorek

  2. Jako duszpasterstwo stanowimy integralną część Stowarzyszenia ” Abraham i Sara ” , utożsamiamy się z tym wyżej wymienionym Stowarzyszeniem oraz jesteśmy bardzo mocno związani z Krakowskim Duszpasterstwem Niepłodnych Małżeństw przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Krakowie .

  3. Reasumując : o małżeństwach bezdzietnych – niepłodnych i starających się o potomstwo bardzo mało się mówi lub w ogóle się nic nie mówi w Kościele Katolickim . Odnosimy takie wrażenie , że te małżeństwa są pomijane i nikt nie zwraca na nich swojej uwagi . A szkoda . Bo te małżeństwa pomimo braku posiadania dzieci nie są sobie niczego winne . Z kolei są równie ważne i w pełni wartościowe . Dlatego warto o nich mówić , warto je dostrzegać , warto zwracać na nie swoją uwagę , pomimo tego że są w zdecydowanej mniejszości !!! . Zauważamy , że małżeństwa wielodzietne są znacznie lepiej lansowane i promowane oraz akcentowane w Kościele i świecie .

Dodaj komentarz