Duszpasterstwo w Krakowie


Wreszcie po pandemii  możemy znów zaprosić Was w gościnne progi Sióstr Nazaretanek! Wracamy do stałego cyklu spotkań i serdecznie zapraszamy małżeństwa doświadczające problemów z poczęciem dziecka na Msze Święte, które odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca.

„Uwielbiajcie Pana ludzkich serc bijące dzwony ,
Padnij na kolana przed nim ludu utrudzony .
On osuszy Twoje łzy
On ratunkiem będzie Ci.
Tu u Jego stóp padnie wróg ,
Bo on Bóg niezwyciężony ”

Msze święte i spotkania odbywają tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca o godz 16.00  w kaplicy przy klasztorze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu przy ul. Nazaretańskiej 1 w Krakowie.

Terminy kolejnych Mszy Świętych w 2022roku:

Od września 2017 spotkania naszej Wspólnoty będą miały szerszą formę, zatem zachęcamy do pojawienia się zarówno pary aktualnie dotknięte niepłodnością, będące w trakcie leczenia, w trakcie przygotowywania się lub już po procedurze adopcji, jak i pary ogólnie „otwarte na życie”, a także takie, które już się doczekały potomstwa i chcą się podzielić przebytą wspólnie drogą (jeśli przyjdziecie z dziećmi, to ktoś na pewno się nimi zaopiekuje na czas spotkania). Zapraszamy przede wszystkim na mszę, a później na herbatkę, ciasteczko i  rozmowę :)

Pamiętajmy, że „u źródeł naszego Duszpasterstwa zawsze była przede wszystkim modlitwa, która powinna promieniować na świat i otaczać ludzi borykających się z niepłodnością”. Dlatego też prosimy Was, abyście zachęcili do uczestnictwa w spotkaniach też inne znajome osoby, które mogą być zainteresowane naszą Wspólnotą.

ZAPRASZAMY do czynnego angażowania się w życie naszej wspólnoty.

Przyjdźcie a przekonacie się jak dobry jest Bóg!:)

Kontakt: Napisz do nas

Audycja wyemitowana w Radiu Plus, nagrana na spotkaniu Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych 5 III 2011r

Wspólnota małżeństw niepłodnych

A tu artykuł o duszpasterstwie

Sprawdź dojazd

Dojazd
Klasztor sióstr Nazaretanek znajduje się niedaleko sanktuarium w Łagiewnikach, przy pętli autobusowej na Kurdwanowie (ul. Cechowa). Jeżeli dojeżdżacie z poza Krakowa samochodem, należy zjechać z obwodnicy na węźle łagiewnickim, a następnie skręcić w prawo w ulicę Stojałowskiego.
Wejście do kościoła przez klasztor, trzeba zadzwonić domofonem, a następnie cierpliwie poczekać na siostrę furtiankę.

Klasztor ss Nazaretanek widok od ul. Cechowej

Wsparciem modlitewnym służą Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Zapraszamy do przesyłania intencji modlitewnych – zostaną one dołączone do codziennych intencji modlitewnych sióstr Nazaretanek. W tych intencjach zostanie odprawiona także kolejna Msza Święta.

Czytaj też „Spotkanie w Nazarecie”

Nasze Rekolekcje:


12 grudnia 2015
„Tajemnica życia” Tajemnica życia
1 marca 2015
„Tobie powierzam moją sprawę” Tobie powierzam moją sprawęi...

13 grudnia 2014
„Spraw abym miała dzieci…”Spraw abym miała dzieci...
8 marca 2014
„Wierzę?!”Wierzę?!

14-15 grudnia 2013
„… uwierzyliśmy Nadziei”Wbrew nadziei uwierzyliśmy nadziei
9-10 marca 2013
„Miłosierdzia pragnę” Miłosierdzia pragnę
8-9 grudnia 2012
„Najważniejsza jest Miłość” Najważniejsza jest Miłość
10-11 marca 2012
„Między cierpieniem a nadzieją” Między cierpieniem a nadzieją
3-4 grudnia 2011
„Czekanie też może być piękne” Czekanie też może być piękne
2 kwietnia 2011
„Dlaczego Pan Bóg nam to zrobił?” Dlaczego Pan Bóg nam to zrobił?


<div style=”margin-top: 20px; background: rgba(255, 247, 0, 0.3); padding: 20px; overflow: hidden;”><p><strong>ZAPISY:</strong></p>
<p>Całkowity  koszt uczestnictwa obejmujący posiłki<strong>:</strong> <strong>70zł od osoby</strong> (140 zł od  pary)</p>

<p>Warunkiem wzięcia  udziału jest <strong>wypełnienie formularza zapisów (poniżej) i</strong> <strong>wpłata zaliczki 30 zł </strong>(60   zł para) do 2 dni po zapisie. Wpłaty dokonujemy  na konto  Stowarzyszenia „Abraham i Sara” nr 61 1140 2017 0000  4302 1305 7740. W  treści przelewu należy wpisać: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE</p>

<p>Pozostałą kwotę wpłacamy na miejscu przy potwierdzeniu obecności  przed rozpoczęciem rekolekcji. Prosimy o przemyślane zgłoszenia, gdyż <strong>zaliczki wpłacone na konto nie będą zwracane</strong> w razie odwołania uczestnictwa.</p>

<p><strong>UWAGA! </strong> <strong>zapisy kończymy we wtorek 10 marca<br />
</strong></p></div>