Duszpasterstwo w Łodzi
Jesteśmy grupą małżeństw, które połączyło pragnienie posiadania potomstwa.

Niektórzy z nas czekają na upragnione dziecko dwa lata, inni sześć, a jeszcze inni piętnaście lat. Niezależnie jak długo dane małżeństwo przeżywa swą niepłodność, dla każdego jest to ogromny ból i cierpienie.

Z bólem przeżywanej niepłodności przychodzimy do wspólnoty Abraham i Sara, aby szukać pocieszenia, zrozumienia i ukojenia. Nasze spotkania nie polegają na rozdrapywaniu ran i  wylewaniu łez, choć i na to jest miejsce i czas. Ta wspólnota istnieje po to, aby dawać wsparcie, gdy sami już sobie nie radzimy, gdy na pytanie dlaczego nie znajdujemy odpowiedzi, gdy bunt wobec Pana Boga przybiera na sile.

Małżeństwo, które ma problemy ze swą płodnością, bardzo często spotyka się z niezrozumieniem rodziny, znajomych, środowiska w pracy. Teksty „Wolicie karierę niż dziecko”, „Kiedy weźmiecie się do roboty”, „Jak długo chcecie jeszcze czekać”, „Nie będziecie młodsi” pojawiają się co chwilę i tylko ich adresaci wiedzą, jak bardzo ranią.

W naszej wspólnocie spotykają się małżeństwa, które doskonale rozumieją, na czym polega niepłodność i jak się ją przeżywa. Rozumieją, ponieważ sami niosą ten krzyż. To jest właśnie wielka siła tej wspólnoty: zrozumienie.

Na naszych spotkaniach nikt nie jest zmuszany do opowiadania o sobie, o swojej historii. Można przyjść i po prostu posiedzieć, posłuchać innych. Znaleźć umocnienie i zobaczyć, że nie jesteśmy w tej trudnej drodze sami.

Zapraszamy na spotkania 19.01.2019, 08.02.2019, 08.03.2019, 12.04.2019, 10.04.2019 i 14.06.2019 Nasze spotkania rozpoczynają się o godzinie 19.00 wspólną Eucharystią. Po niej odbywają się spotkania przy herbacie, na które często zapraszamy różnych gości.

Opiekunem wspólnoty jest Ojciec Marek Borowski SAC. Spotykamy się przy Sanktuarium Świętości Życia Ojców Pallotynów w Łodzi.


Miejsce: Sanktuarium Świętości Życia Księzy Pallotynów (kaplica na plebanii),
ul. Łagiewnicka 197/210, wjazd od ul. Wałbrzyskiej

Więcej informacji na stronie: www.abrahamisaralodz.pl