Duszpasterstwo w Warszawie


Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa w Warszawie

Pragniecie potomstwa, a ono wciąż się nie pojawia? Czujecie się osamotnieni w swoich zmaganiach? Pojawia się pytanie „dlaczego”?

Jeśli czujecie się samotni i wyobcowani ze swoim problemem, nierozumiani przez rodzinę i znajomych lub nie możecie odnaleźć wspólnoty dla siebie – przyjdźcie do nas, do Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa. Nie lękajcie się, nie jesteście sami. Tutaj wszyscy mamy „ten problem” i nikt nie zadaje niewygodnych pytań. Rozumiemy się bez słów, ale oferujemy słowa i konkretne gesty wsparcia oraz wzajemną modlitwę, a w przeżywanych przez nas trudnościach z poczęciem staramy się odnajdywać Boga i z Jego miłości czerpać siły.

Jesteśmy grupą małżeństw, które w swoim pragnieniu posiadania potomstwa poszukują wsparcia nie tylko medycznego, ale również duchowego. Przeżywanie niepłodności z Bogiem i w Bogu zmienia perspektywę widzenia. Otrzymaliśmy wiele DOBRA i czujemy potrzebę podzielenia się nim.

Duszpasterstwo działa z myślą o wszystkich małżeństwach borykających się z trudnościami w staraniach o potomstwo i gromadzi właśnie takie małżeństwa. W czasie, gdy tego potrzebują. To właśnie małżeństwa są dla siebie wsparciem.


We wszystkich działaniach towarzyszy nam duszpasterz.

Serdecznie zapraszamy na Msze Święte w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 16.00 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza przy kościele NMP Matki Miłosierdzia, ul. Świętego Bonifacego 9, Warszawa (Stegny). Już od godziny 15:00 będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy krótka adoracja i spotkanie tematyczne przy herbacie. W zależności od aktualnych potrzeb organizujemy spotkania tematyczne: z psychologiem, lekarzami, paniami z ośrodka adopcyjnego… Dwa razy w roku staramy się organizować weekendowe lub jednodniowe dni skupienia, będące czasem wyciszenia i pogłębienia więzi małżeńskich i z Bogiem.

W czasie wakacji msze św. się nie odbywają. Najbliższe spotkania (w roku 2020):

  • 12 stycznia