Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Nietolerancje pokarmowe

UżytkownikWpis

14:09
26 lutego 2012


hakima

1

Witajcie,

 

Dostałam ostatnio zalecenie od pani doktor, żeby zrobić test na alergie pokarmowe i zastanawiam się jaki zakres zrobić. Oczywiście głównie chodzi o pieniądze, a różnica pomiędzy Imu Pro 100 a 300 jest dość znaczna więc mam wątpliwości. W tym teście 300 są pokarmy, które też spożywam, a nie ma ich w tym na 100. Nie wiecie może jak to jest, jak się zrobi ten zna 100 to czy robiąc 300 płaci się mniej o ten test, który już został wykonany? mam dylemat, bo kurcze 1700 zł to bardzo dużo a z drugiej strony zrobić na 100 a potem i tak robić na 300 to chyba mija się z celem.

 

Poradźcie proszę bo mam mętlik w głowie,

Hakima

06:08
27 lutego 2012


asikczek

2

Witaj,

Też miałam dylemat jaki test zrobić. Moja lekarka mówiła mi że robiąc test 50 już u wielu kobiet widać bardzo dużą poprawę i że mamy zrobić ten test na jaki nas stać. Pamiętam, że swego czasu dzwoniłam do Poznania z pytaniem czy nie można zrobić pojedyńczych testów (ja robiłam 100 i chciałam do niego dodać jeszcze kilka składników z 300), ale tak się nie dało. Powiedzieli że mają sztywny panel badań i nie można sobie wybierać, podejrzewam więc że też nie odliczą już wydanych pieniędzy na inny – mniejszy test. Ale warto zadzwonić i dopytać.

22:11
27 lutego 2012


Anaber

3

hakima,

mój lekarz doradził mi test ImuPro300. Zalecił, żeby jeść TYLKO produkty przebadane. Niewiele produktów możnaby jeść , gdyby zrobić mniejszy test. U mnie były wskazania do tego badania i byłam pewna, że mam alergie III typu. Ja radzę, żebyś zapytała lekarza. To będzie najpewniejsza informacja.

Tak, jak napisała asikczek, niestety, nie można wykonać testów na pojedyncze składniki. Szkoda! Ja teraz chciałabym powtórzyć badanie tylko na wybrane pokarmy. Nie chcę ryzykować wprowadzania pokarmów, na które miałam/mam alergię i jednocześnie karmić dziecko. Też muszę dopytać lekarza, czy są ku temu realne przeciwwskazania czy może przesadzam, bo nie zaszkodzę dziecku.

21:04
6 maja 2013


ingloriel

4

Wpadł mi w oko ciekawy program na TLC (w niedziele o godz. 19): "Jedzenie na receptę", w wersji ang."Food Hospital". Zachęcam drogie koleżanki. W zapowiedziach reklamowany jako program, któy pokazuje, że jedzeniem można leczyć choroby od alergii po niepłodność, więc ogromnie mnie zainteresował. Odcinek o niepłodności chyba przegapiłam, ale oglądanie poprawy u pacjentów z egzemą itp. mocno mnie motywuje do chwycenia obieraczki do warzyw Laugh zwłaszcza, że WIEM, że leczenie dietą działa. 

Możliwość komentowania jest wyłączona.