Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

jak zaznaczyć plamienia po miesiączce

UżytkownikWpis

20:43
12 lipca 2012


agadz25

1

Po miesiączce zazwyczaj mam plamienia najpierw ciemnobrazowe z domieszką krwi a potem brązowo-beżowe. Jak mam je zaznaczyć w karcie. Czy jest to końcówka miesiączki (czerwona naklejka) czy już sluz podbarwiony na brązowo (naklejka z białym bobaskiem)

dziękuję

00:13
13 lipca 2012


Izabela Salata

2

Dzień dobry,

Plamienia przedłużające miesiączkę (po angielsku nazywane tail-end bleeding) zdecydowanie  należy wyklejać za pomocą czerwonych znaczków.

Śluz podbarwiony krwią, który pojawia się poza miesiączką, można kleić za pomocą białych dzidziusiów, jednak nasi lekarze najczęściej proszą, żeby także wtedy używać czerwonych znaczków (jest to zgodne z regułami modelu Creightona).

 

Pozdrawiam serdecznie

17:52
13 lipca 2012


agadz25

3

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i mam jeszcze jedno pytanie. Po miesiaczce plamienia powoli przechodzą w żółte bądź koloru kawy z mlekiem i są bardziej widoczne na bieliźnie niż na papierku. Czy te też zaznaczać na czerwono? Kiedy stosuje się naklejki z białymi bobaskami i podpisem "b".

Dziękuje

00:06
2 sierpnia 2012


Izabela Salata

4

 

Przepraszam, tym razem dłuższa zwłoka :( System nie przesłał mi powiadomienia, będę musiała z nim poważnie porozmawiać ;)

Po miesiaczce plamienia powoli przechodzą w żółte bądź koloru kawy z mlekiem i są bardziej widoczne na bieliźnie niż na papierku. Czy te też zaznaczać na czerwono?

Trudno to tak wymierzyć precyzyjnie, myślę, że dopóki plamienia są bardziej brązowe niż żółte, należy je zanaczać na czerwono. Kiedy są już zdecydowanie żółte – zaznaczamy tylko Y. Przy okazji przypomnę, że krwawienia są jedyną sytuacją, kiedy bierzemy pod uwagę coś, co jest widoczne tylko na bieliźnie.

Kiedy stosuje się naklejki z białymi bobaskami i podpisem "b"?

Tak jak już pisałam wyżej – metoda dopuszcza stosowanie naklejek z białymi bobaskami i podpisem B, jednak nasi lekarze proszą, żeby – gdy pojawia się B – kleić czerwone znaczki. Więc odpowiedź na to pytanie brzmi – NIGDY, jeśli chce się ułatwić życie swojemu lekarzowi :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnej nauki 
 

Możliwość komentowania jest wyłączona.