Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

plamienia przed miesiączką

UżytkownikWpis

16:22
31 stycznia 2013


ags

1

Witam serdecznie!

Jak i gdzie oznaczyć plamienia które występują przed miesiączką (czerwone VL i brązowe B)? Czy należałoby je umieścić w kończącym się cyklu, czy powinny zacząć nowy? Nigdy nie miałam tego rodzaju problemu, ale ostatnio się pojawił. :)

 

Mam również pytanie odnośnie śluzu typu PC. Czy można oznaczyć śluz tego rodzaju bez cyfry określającej rozciągliwość, czyli samo "PC", a nie np "6PC"? I jakiej naklejki wtedy użyć – z bobasem, czy zwykłej zielonej?

 

Trochę nakręciłam, ale mam nadzieję, że da się to co napisałam zrozumieć. :)

Pozdrawiam.

10:17
1 lutego 2013


Izabela Salata

2

 

Dzień dobry :)

Jak i gdzie oznaczyć plamienia które występują przed miesiączką (czerwone VL i brązowe B)? Czy należałoby je umieścić w kończącym się cyklu, czy powinny zacząć nowy?

Plamienia przed miesiączką zapisujemy w zależności od czasu ich trwania. Zasadniczo reguła wygląda tak:

  • jeśli trwają 1-2 dni przed rozpoczęciem intensywniejszego krwawienia – rozpoczynają już nowy cykl
  • jeśli trwają ponad 3 dni  – doklejamy do starego cyklu

Oczywiście czasem (szczególnie w wypadkach, kiedy plamienia takie są u nas nietypowe) nie wadomo z góry, ile czasu będzie trwało plamienie – wtedy po prostu trzeba zapisywać obserwacje ołówkiem i do czasu wyjaśnienia sytuacji nie kleić znaczków.

Mam również pytanie odnośnie śluzu typu PC. Czy można oznaczyć śluz tego rodzaju bez cyfry określającej rozciągliwość, czyli samo "PC", a nie np "6PC"? I jakiej naklejki wtedy użyć – z bobasem, czy zwykłej zielonej?

Tak, można zapisać PC, zamiast 6PC, np. jeśli wydzieliny jest bardzo mało i trudno określić jej rozciągliwość.

Na początku obserwacji KAŻDY śluz (włącznie z PC) wyklejamy z użyciem białych naklejek z dzidziusiem. Na kolejnych spotkaniach instruktor na pewno zadecyduje, co z tym dalej zrobić. Być może (ale nie zawsze) będzie potrzeba użycia żółtych znaczków.
 

Pozdrawiam serdecznie

16:15
10 lutego 2013


ags

3

Dziękuję. Smile

13:45
13 listopada 2013


magnolia

4

Witam, Pani Izabelo, a jak potraktować dzień, który cały był suchy, a delikatne plamienie pojawiło się przy ostatniej obserwacji przed spaniem, czyli późnym wieczorem? Gdybym poszła spać ciut wcześniej, wcale bym nie zauważyła tego plamienia. Jaki znaczek przykleić- czerwony czy zielony? Confused 

Możliwość komentowania jest wyłączona.