Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Romans

UżytkownikWpis

16:49
2 lutego 2018


Magdalena160

1

Szczęść Boże . Mam pytanie, a mianowicie chcę wiedzieć jak zakończyć romans by nie skrzywdzić nikogo. Od pewnego czasu jestem w kontakcie z mężczyzną, który ma żonę (mają tylko ślub cywilny w przeciwieństwie do mnie, gdyż ja wzięłam ślub kościelny). Z tym mężczyzną rozmawiamy o wszystkim. Mieliśmy wzajemne zrozumienie. I naturalne, że w końcu znajdywalismy się w intymnych sytuacjach. Jemu to nie przeszkadzało. Chciał to kontynuować. Mnie jednak dręczyło sumienie. Zatem na moją prośbę zostaliśmy tylko w kontakcie SMS i mail. Wycofałam się z tego po części. obecnie nie spotykamy się i nie mówimy o uczuciach itp. Pomimo,że teraz nie zdradzam męża, to czuję że jestem nielojalna w stosunku do męża ukrywając tę znajomość. Ten mężczyzna jednak wpada w panikę jak chce urwać kontakt. Gdy nie pisze to wypisuje czy coś się stało i martwi się o mnie. Powinnam wprost powiedzieć że już nie będę pisać czy po prostu po cichu urwać te znajomość? (zaznaczę, że wiele razy próbowałam i zawsze uderza w płacz, że nie wyobraża sobie życia beze mnie nawet jeśli nasz kontakt jest ograniczony do pisania). Pozdrawiam i proszę mi pomóc nie wiem jak ciężki jest mój grzech gdy pisze a nie spotykam się.

23:57
4 lutego 2018


ks. Grzegorz

2

Szczęść Boże!

Wierność małżeńska wymaga jednoznacznej postawy, a zatem zdecydowanej rezygnacji z takich kontaktów, które stoją w sprzeczności z dochowaniem wierności i nie służą budowaniu relacji z mężem. Rozeznaje Pani trafnie, że podtrzymywanie jakichkolwiek kontaktów ze znajomym odbija się negatywnie na Pani życiu małżeńskim. Jestem przekonany, że właściwym rozwiązaniem jest jasne powiedzenie, że nie chce Pani ani podtrzymywać znajomości, ani dłużej pisać smsów czy maili i konsekwentne nie odpowiadanie na ewentualne próby (także te polegające na swego rodzaju manipulacji emocjonalnej) nakłonienia Pani do wznowienia kontaktów.

Pozdrawiam.

13:32
5 lutego 2018


Magdalena160

3

Szczęść Boże. Dziękuję za odpowiedź. Jest dokładnie tak jak Ksiądz pisze. Moje ciągłe wyrzuty sumienia przekładają się na pogorszenie relacji z mężem. Mam nadzieję, że będę na tyle silna by wytrwać w tym postanowieniu zakończenia ukrytej znajomości. Proszę o modlitwę za nasze małżeństwo. Pozdrawiam serdecznie.

22:35
9 lutego 2018


ks. Grzegorz

4

Wspieram modlitwą. Pozdrawiam. 

Możliwość komentowania jest wyłączona.