Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Czy jest skuteczna metoda leczenia "Teratozoospermi" ?

UżytkownikWpis

12:05
15 kwietnia 2013


Zygi

1

Witam Serdecznie! Jesteśmy z żoną małżeństwem od 2008 roku i można powiedzieć że już wtedy staraliśmy się o dziecko. Po dwóch latach prób i badań, które wykonywała żona pod kątem swojej płodności zdecydowaliśmy , że ja też zrobię badanie. W 2010 roku właśnie po raz pierwszy dowiedziałem się, że mam "Teratozoospermie" z wynikiem 3% zdrowych plemników. Po leczeniu witaminami i cynkiem po pięciu miesięcach wynik był jeszcze gorszy tzn. 0% zdrowych plemników. Jest skuteczna metoda leczenia tejże wady nasienia? Embarassed

17:27
17 kwietnia 2013


Anna Dzioba

2

Szanowny Panie

 

Niski odsetek prawidłowo zbudowanych plemników to jeszcze  troche mało informacji. Ważna jest też globalna ilość plemników i ich ruchliwość.

Jeśli wynik badania wskazał 0% prawidłowych plemników należy powtórzyć badanie w odstępie 2-3 miesięcy. Na wynik badania mogą mieć wpływ przyjmowane leki,choroba np grypa, praca siedząca, używki ( kawa, napoje typu coca-cola, papierosy), narażenie na środki ochrony roślin, lakiery, farby, rozpuszczalniki itp, wysokie temperatury, inne choroby przewlekłe, stres.

Należy wykonać usg jąder i prostaty, oznaczyć z krwi poziom FSH,LH,estradiolu, prolaktyny, TSH.

Dopiero mając te wszystkie dane można coś doradzać.

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba 

Możliwość komentowania jest wyłączona.