Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Encortolon

UżytkownikWpis

11:25
18 kwietnia 2013


karbjotka

1

Szanowna Pani Dotor,

Wdzięczna będę za informację jakie znaczenie w leczeniu niepłodności ma Encortolon i w jaki sposób ten lek działa na układ hormonalno-rozrodczy?

Czy może z doświadczenia Pani wie w jaki sposób może wpłynąć na długość cyklu jeśli mam jego przyjmować w dawkach: (dwa razy dziennie) 2,5 mg (rano)i 5 mg (wieczorem) do P+1 od pierwszego dnia cyklu,  w drugiej fazie cyklu w P+3, 5,7,9 Pregnyl (2500j). Zalecany jest też Nemexin przez cały cykl (2 mg) oraz magnez (neomag forte- 1 tabl)

Problem z jakim się borykam to niski poziom estradiolu (własny w P+7 na poziomie 80) i progesteronu (własny  w P+7 na poziomie 9) w drugiej fazie cyklu. Pęcherzyki pękają, w cyklach, które były monitorowane. Dodatkowym problemem są stany zapalne jelit- bez spłaszenia kosmków jelitowych i bez dodatnich przeciwciał celiaki. Zalecana jest dieta bezglutenowa, którą stosują od roku (czuje się znacznie lepiej). W laparoskopii rok temu usunięto mięsniak, ognisk endomentriozy nie znaleziono.

W poprzednim cyklu przy stosowaniu Pregnylu (2000 j) w P+3, 5,7,9, poziom progesteronu w P+7 był 26, natomiast estradiolu niski 77 (choć przez ostatnich 5 cykli był dobry i poziom estradiolu i progestreronu w P+11 przy stosowaniu takich dawek pregnylu (E2 ok.220, PGS 33) ) . Dodatkowo stosowałam 2 mg Nemexinu i magnez (neomag forte 2 tab). Ostatni cykl był dłuższy niż zwykle: dłuższa faza śluzowa (13 dni, zwykle 9 dni), druga faza(16 dni- z wyraźnie wyższą temperaturą- tak  jest zwsze u mnie przy stosowaniu Pregnylu). długość cyklu  39 (zwykle przy stosowaniu pregnylu 32-34 dni).

Moje pytanie w jaki sposób Encortolon możę wpłynąć na długość cyklu wynika stąd, że w poprzednim cyklu przy wydłużającej się fazie przedpikowej mieliśmy problem z mężem z wyznaczeniem "okienka płodności"- okienko było kilka dni później niż w poprzednich cyklach i nie pokryło się z wcześniejszymi obserwacjami. Wdzięczna będę za wskazówki wynikające z Pani doświadczenia czego się  można spodziewać przy tak przyjmowanych lekach przy włączeniu Encortolonu- czy wydłużenia cyklu, czy  jego skrócenia. 

18:33
28 kwietnia 2013


Anna Dzioba

2

Szanowna Pani

 

Przepraszam,że tak późno odpowiadam, ale przeoczyłam Pani pytanie.

 

Zasadniczo te pytania są skierowane do lekarza, który prowadzi Państwa leczenie. Widząc pewien wycinek procesu terapeutycznego jest mi trudno jednoznacznie się wypowiedzieć.

Encortolon należy do leków z grupy steroidów. Zazwyczaj te leki są włączane do leczenia jeśli u pacjenta występują reakcje autoimmunologiczne- własne przeciwciała pacjenta walczą z jego własnymi tkankami. Leki te mają zmniejszać odpowiedź autoimmunologiczną pacjenta.

Zjawisko "rozciągania" cyklu w czasie, wydłużania fazy cyklu śluzu, opóźniania dnia Peak nie jest objawem porządanym w procesie leczenia. Ale może być to zjawisko występujące w jednym cyklu a w kolejnym sytuacja ulegnie zmianie. Wybór dalszego postępowania należy przedyskutować z lekarzem prowadzącym.

Jeszcze raz przepraszam za opóźnienie.

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba

16:28
29 kwietnia 2013


karbjotka

3

Szanowna Pani Doktor,

Bardzo dziękuję za odpowiedź i chcę również podziękować za Pani działalność na tym forum. Jest Pani dla nas pacjentów dodatkowym wsparciem w często trudnych sytuacjach.

 

Dodatkowo chciałam podzielić się doświadczeniami z tego cyklu (dzień P już minął), bo być może te informacje będą komuś pomocne.

Samopoczucie przy takich dawkach Encoroonu bardzo dobre. Faza śluzowa – już nie taka długa jak w poprzednim cyklu, tylko 9 dni- z bardzo dobrą jakością śluzu, która pierwszy raz ma miejsce w moich obserwacjach- MCS=15 (zwykle około 10). Wyraźny dzień P, z jednoczesnym wzrostem temperatury ( dodatkowo obserwuje). 

Możliwość komentowania jest wyłączona.