Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

hormony …

UżytkownikWpis

21:23
22 sierpnia 2012


joann

1

Bardzo prosze o poradę i pomoc.

Od dziecka lecze się na tarczycę ( mam 30 lat) opinie różnych lekarzy podobne- niedoczynność tarczycy.Aktualnie biorę eutfyrox.  Dwa lata temu miałam problem z cyklem i krwawieniami pomiędzy miesiączką oraz wypadaniem włosów.Zlecone badanie prolaktyny wykazało znaczne jej podwyższenie.Przez rok brałam Bromergon fatalnie go znosząc ,zawroty głowy ,mdłości ciągła senność. Prolaktyna wróciła doesteron normy tj 8 ng/ml i zakończyłam leczenie. W maju sprawdziłam jej poziom i niestety 27 ng/ml ( przy normie do 25 ). Wróciłam do lekarza i usłyszałam ze trudno ale nie wolno mi już tak długo brać bromergonu bo on robi spustoszenie w organiźmie i mam tylko brać te leki na tarczycę. W sierpniu zrobiłam ponownie badania bo potwornie wypadają mi włosy i już mało co mam ich na głowie ,wyniki to :

prolaktyna 19 ng/ml ( norma 5-23)

progesteron 23,68 ng/ml ( nie wiem czy jest właściwy ???? )

estradiol 256pg/ml

LH 11,9 mIU/ml

FSH 2,5 mlU/ml

TSH 3 gen  2,530 uIU/ml

FT4 1,39 ng/dl ( norma 0,93-1,70)

Anty TPO <1 IU/ml  (max 5,61)

Testosteron 55,o ng/dl

 

i z tym udałam się do innego lekarza endokrynologa i usłyszałam coś odwrotnego ,że mam brać znowu bromergon  bo wyłysieję i ze jest za wysoki i że to bzdura że nie moge go brać tak długo … zgłupiałam

przeczytałam też na forum że jest lek ziołowy Castagnus, po którym nie ma takich objawów jak po bromergonie…czy mogę wziąś ten lek ?

Prosze o pomoc bo już nie wiem do kogo mam iść i kogo słuchać.

 

z góry dziękuję .

Joanna

10:06
27 sierpnia 2012


Anna Dzioba

2

Szanowna Pani

 

Problem wypadania włosów miewa wiele przyczyn. Proszę sprawdzić morfologię krwi, poziom żelaza i ferrytynę.

 TSH u kobiet w okresie prokreacyjnym, wymagających substytucji hormonów tarczycy, powinno być utrzymane na poziomie poniżej 2.5.

 

Przy tym poziomie prolaktyny myślę, że można spróbować stosować Castagnus.

 

Co do poziomu FSH. LH, estradiolu, progesteronu to można je interpretować wyłącznie mając wiedzę w jakim momencie cyklu były mierzone.

 

Ale bardzo proszę nie oczekiwać ode mnie porad medycznych na podstawie danych przedstawionych w liście.

 

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba

14:03
19 listopada 2012


ee

3

Mam pytanie-brak miesiączki kilka miesięcy,wybieram się do lekarza, jakie badania powinnam zrobić przed wizytą, żeby nie zaczynać od wizyty i nie ponosić niepotrzebnie kosztów. Z góry dziękuje za info

18:50
23 listopada 2012


Anna Dzioba

4

Szanowna Pani

 

Przedstawiła Pani mało danych więc trudno być precyzyjnym.

Nalezy wykonać:

test ciążowy

usg dopochwowe

morfologie krwi

TSH,

estradiol i progesteron

 być może także FSH, LH, poziom prolaktyny

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba

20:54
6 grudnia 2012


jekaterina

5

Witam, mam pytanie-od prawie roku kochamy się z mężem bez zabezpieczeń, ostatnich parę miesięcy zaczęłam bardziej obserwować swoje ciało, prowadzić wykresy, mierzyć temperaturę. Niepokoi mnie jedna rzecz:skok temperatury pojawia się ok 17-18 dnia cyklu (to już ok 2 dni po szczycie śluzu), a 7 dni później-czyli w 24-25 dniu cyklu pojawiają się lekkie brunatne plamienia, trwające aż do miesiączki(cykle przeważnie 28-dniowe). Dodam, że temperatura wtedy nieznacznie spada lecz nadal utrzymuje się na wyższym poziomie. Czy to może świadczyć o niedoborze progesteronu? Jakie badania hormonalne powinnam wykonać i w jakim dniu cyklu przed wizyta u lekarza??? Pozdrawiam Panią Doktor i z góry dziękuję za odpowiedź.

13:46
9 grudnia 2012


Anna Dzioba

6

Szanowna Pani

Przedstawione przez Panią objawy mogą sugerować niedomogę ciałka żółtego  pod postacią niedoboru progesteronu. Należy oznaczyć poziom progesteronu i estradiolu 7 dni od dnia szczytu śluzu. Prawidłowo poziom progesteronu powinien być w  tym czasie ok.(lub więcej)  19ng/ml ( 60 nmol/l) a estradiol  ok 109pg/ ml (400pmol/l).

Jeśli poziom progesteronu w tym dniu będzie prawidłowy. Należy wykonać profil poziomu progesteronu i estradiolu po dniu Peak co drugi dzień przez całą fazę lutealną.

Zazwyczaj rozpoczynając diagnostyke sprawdzamy:

FSH, LH ,estradiol  jednorazowo pomiędzy 3a5dc

TSH, fT3,fT4, aTPO, aTg

morfologie krwi

 poziom prolaktyny w godzinach porannych ( ważne aby w ciągu 72 godzin  przed badaniem nie współżyć oraz unikać stymulacji brodawek sutkowych)

usg dopochwowe

Inne badania wykonujemy w zależności od sytuacji pacjentki.

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba 

Możliwość komentowania jest wyłączona.