Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Jak długo należy brać Luteinę?

UżytkownikWpis

23:12
27 lutego 2013


sys

1

Pani Doktor,
ze względu na obniżony poziom progesteronu lekarz zalecił Luteinę w postaci tabletek podjęzykowych w dawce 2x2 od dnia P+3 przez 10 dni. Czy gdyby faza lutealna skończyła się wcześniej powinnam zaprzestać brania leku?

Czy są jakieś› szczegółowe zalecenia odnośnie przyjmowania Luteiny jak np. przed lub po posiłku, w określonym odstępie godzinowym między jedną dawką a drugą, czy może nie ma to znaczenia? W ulotce nieczego takiego nie znalazłam, więc może nie ma to znaczenia.

Jak długo zazwyczaj trwa leczenie Luteiną? Czy organizm jest w stanie "nauczyć się" sam wytwarzać prawidłowe ilości progesteronu, bez leku?

Czy badanie poziomu progesteronu w dniu P+7 w trakcie jego suplementacji określa "przyswajalność" przez organizm danego leku, czy może określa samodzielną produkcję progesteronu przez organizm?

10:20
4 marca 2013


Anna Dzioba

2

Szanowna Pani

 

Proszę przyjmować Luteine zgodnie z lekarskim zaleceniem 2x2 tabl przez 10 dni nawet jesli pojawi się plamienie.

Proszę przyjmować podjęzykowo  w odstepie ok 12 godzin, lepiej bez posiłku np pół godziny przed.

Czas stosowania jest różny. Stosowanie Luteiny- naturalnego progesteronu poprawia profil progesteronu w fazie lutealnej. Jeśli poprawia się "jakość" cyklu to i własny progesteron w drugiej fazie cyklu jest lepszy. Stosowanie Luteiny w jednym cyklu poprawia jakosć nastepnego gdyż lepsza
faza lutealna korzystnie wpływa na wybór i rozwój komórki jajowej w
nastepnym cyklu.

U kogo konieczna będzie dłuższa suplementacja trudno przewidzieć.

Okres półtrwania Luteiny to ok 8 godzin – jeśli więc mierzymy poziom progesteronu we krwi  to mierzymy własny poziom pacjentki i oceniamy wydolność jej cyklu. Oczywiście pomiar progesteronu wykonujemy przed przyjęciem porannej dawki Luteiny.

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba

21:10
12 marca 2013


sys

3

Pani Doktor,
dziękuję bardzo za odpowiedź.

Chciałabym jeszcze doprecyzować, że przyjmuję rano na czczo też Euthyrox w związku z pooperacyjną niedoczynnością tarczycy, czy wobec tego mogłabym równocześnie przyjmować progesteron i lewotyroksynę?

20:22
18 marca 2013


Anna Dzioba

4

Szanowna Pani

Proszę najpierw połknąć tabletkę Euthyroxu popić 1/2 szkl wody, a następnie przyjąć podjęzykowo Luteinę. Nie będzie kolizji.

z wyrazami szcunku

Anna Dzioba

20:41
18 marca 2013


sys

5

Bardzo dziękuję Pani Doktor! 

Możliwość komentowania jest wyłączona.