Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Jakie są prawidłowe badania w 3 d.c.

UżytkownikWpis

11:43
11 lutego 2013


misiuer

1

Witam serdecznie.

Mam pytanie lekarz zalecił  mi zrobienie badań w 3 dniu cylku. Badania jakie miałam zrobic to FSH, Lh, Estradiol, Prolaktyna, TSH, Testosteron wolny. Wizytę ma ustalona na połówę marca a bardzo się martwię czy są one dobre. Stary się z mężem o dziecko od 4 lat. Poniżej opiszę wyniki badań bardzo proszę o powiedzienie czy są one prawidłowe

FSH  3mIU/ml

LH 6,19 mIU/ml

Estradiol 79 pg/ml

Prolaktyna 33ng/ml

TSH – 3,1uIU/ml

Testosteron wolny 1,53 pg/ml

Dziękuję i Pozdrawiam Ewa

10:59
12 lutego 2013


Anna Dzioba

2

Szanowna Pani

 

Co do FSH i LH to są to wyniki prawidłowe ale stosunek poziomu LH do FSH jest nieprawidłowy (2:1),  jesli występują inne objawy to może być elementem zespołu policystycznych jajników.

Co do prolaktyny to w zależności od norm przyjętych przez  laboratorium ( norma zależy od testu, którym laboratorium się posługuje), wydaje się iż jest nieco podwyższona.

TSH " mieści" się w normie, ale u kobiet w okresie prokreacyjnym lepiej aby było poniżej 2 uIU/ml Wskazane byłoby oznaczenie fT3,fT4, aTg,aTPO.

Poziom testosteronu wolnego też wydaje się być prawidłowy- nie wiem jaką normę stosuje Pani laboratorium.

Do dalszej diagnostyki przydatne byłoby usg dopochwowe, określenie masy ciała i wzrostu. Czasem wykonuje się krzywą obciążenia 75g glukozy z oznaczeniem poziomów glukozy i insuliny na czczo, po 1 godz od podania glukozy i po 2 godz. od podania glukozy. Nie wiem czy to badanie jest w Pani wypadku konieczne.

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba 

Możliwość komentowania jest wyłączona.