Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

niski progesteron

UżytkownikWpis

21:50
21 listopada 2012


Ewa

1

Dzień dobry,
od pół roku staramy się z mężem o drugie dziecko. Niepokoją mnie krótkie fazy lutealne : 8-9 dni.
W tym cyklu w 8 dniu wyższych temperatur po owulacji i jednocześnie w 6-tym dniu po szczycie śluzu zbadałam sobie prolaktyne (17,6 ng/ml), progesteron (5,93 ng/ml) oraz estradiol( 179pg/ml). Jest to drugi cykl brania przeze mnie castagnusa. Doddam ze faze folikularną mam dosyć długą,w tym cyklu dzień peak śluzu był w 21 dc. proszę o pomoc w interpretacji wyników. Rok przed zajściem w pierwszą ciążę też musiałam brać castagnus z uwagi na krótkie fazy lutealne,wydłużył mi je do 10-11 dni a po roku kiedy zaczęliśmy starania o dzidziusia udało się nam już w pierwszym cyklu. Czy tym razem tezż mamszansę na powodzenie z castagnusem?

18:43
23 listopada 2012


Anna Dzioba

2

Szanowna Pani

 

Trudno mi odpowiedźieć na pytanie "czy mam szansę na powodzenie z castagnusem?"

A teraz odpowiem dlaczego- późny dzień Peak a zatem i późna owulacja, bardzo niskie poziomy hormonóww P + 6, krótka faza lutealna potwierdzająca niski poziom progesteronu także w innych cyklach. Czyli już na początku proces owulacji wymaga poprawy jakościowej i wydaje mi się, że przy pomocy  wyłącznie Castagnusa tego nie osiągniemy. Chyba,że jedynym problemem są czynnościowe wahania poziomu prolaktyny. Ale zazwyczaj problem jest bardziej złożony.

Tak niski poziom progesteronu w P+6 może być także przyczyną poronienia we wczesnym okresie ciąży.

Proponuję jednak kontakt z lekarzem.

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba

08:26
26 listopada 2012


Ewa

3

zrobiłam ponownie badanie progesteronu w p+8 i wyszedl 16,7 a prolaktyna 13,9. jest juz 14 dzien fazy lutealnej, odczuwam lekkie pobolewanie lewego jajnika i zauwazylam zmiany zachodzące w piersiach,dziś zrobię sobie test ciążowy,czy te wyniki już lepiej rokują na prawidłowy przebieg ciąży? zaraz zresztą będę szukać jakiegoś naprotechnologa w okolicy

17:42
26 listopada 2012


Ewa

4

test ciazowy wyszedł pozytywny,zrobiłam dziś jeszcze raz badania: progesteron 31,97 ng/ml estradiol 388,9 pg/ml mam nadzieję że jednak wszystko jest w porządku:)

10:41
27 listopada 2012


Anna Dzioba

5

Szanowna Pani

 

Bardzo się cieszę z dobrych nowin. Poziom progesteronu jest w tym momencie bradzo dobry. Proszę go sprawdzać co 2 tygodnie.

Na początku ciąży utrzymuje się na wzglednie stałym poziomie 30-40ng/ml  ( może się nawet nieco obniżać), wzrasta od ok 10 tyg ciąży. Za ok 4-5 tyg badanie usg powinno pokazać pęcherzyk ciążowy z bijącym sercem.

 

Życzę powodzenia

Anna Dzioba

12:11
27 listopada 2012


Ewa

6

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Trochę martwię sięjeszcze jedną rzeczą:pracuję w laboratorium analitycznym,mam doczynienia z metalami ciężkimi,prację ostrożnie,w rękawiczkach i pod dygestorium. wolałabym poczekać z wizytą u lekarza aż będzie słychać serduszko i się okaże że wszystko jest w porządku.Z drugiej strony nie chce narażać maleństwa. Jak powiem pracodawcy i coś by z ciążą było nie tak,boję się że mnie zwolni. czy ryzyko mojej pracy jest zbyt duże? 

Możliwość komentowania jest wyłączona.