Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Wpływ Luteiny na owulację.

UżytkownikWpis

09:39
13 lutego 2013


sys

1

Pani Doktor,

czy Luteina podana zbyt wcześnie (np. w sytuacji "podwójnego" Peaku) może zablokować owulację lub w jakiś inny sposób wpłynać na cykl? Czy przyjmowanie Luteiny może podnieść PTC nawet przed owulacją?

16:27
13 lutego 2013


Anna Dzioba

2

Szanowna Pani

 

Fizjologicznie progesteron w stężeniach powyżej 2-3ng/ml jest obecny wyłącznie po powstaniu ciałka żółtego czyli w drugiej fazie cyklu. Podanie Luteiny( czyli progesteronu) przed owulacją będzie negatywnie wpływało na pewno na produkcję śluzu szyjkowego "przyjaznego" dla plemników.

Jak Luteina ( progestron) będzie wpływała na sam proces owulacji możemy się domyślać.

Może wpływać hamująco na wydzielanie LH z przysadki i dawać przysadce fałszywy sygnał,że jest już po owulacji i wyrzut LH ( który poprzedza owulację) nie jest potrzebny.

W badaniach które były wykonywane u kobiet z długimi cyklami i nasilonym zespołem napięcia przedmiesiączkowego podawanie progesteronu od 16 dc nie poprawiało ich samopoczucia a wręcz pogarszało. Kobiety, których cykle są długie zazwyczaj w 16 dc nie są po owulacji. Dlatego wnioskuję, iż takie podawanie progesteronu zaburzało ich własny proces owulacji i zamiast czuć sie lepiej czuły sie gorzej. Kobiety, u których występuje niedobór progesteronu i  u których go suplementujemy poowulacjnie zazwyczaj czuja się znacznie lepiej.

Przyjmowanie Luteiny może podnosić podstawową temperaturę ciała bo jest to progesteron.

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba 

Możliwość komentowania jest wyłączona.