Spotkanie z krakowskimi klerykami

29 listopada 2023 r. cztery osoby z naszej Wspólnoty wraz z naszym duszpasterzem ks. Mirosławem Czaplą odwiedziły kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Była to okazja, aby opowiedzieć im zarówno o tym, w jaki sposób małżeństwa doświadczające problemów w staraniach o potomstwo przeżywają swoją sytuację, jak i przedstawić Stowarzyszenie „Abraham i Sara” i Krakowskie Duszpasterstwo Małżeństw Niepłodnych.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją w auli seminarium dotyczącą: medycznych aspektów niepłodności, przyczyn związanych z nią silnych emocji i trudności w radzeniu sobie z nimi, założeń Naprotechnologii, form działania naszego Stowarzyszenia oraz tego, dlaczego bardzo ważne jest, aby kapłani „zauważali” pary niepłodne w swojej posłudze. Cennymi chwilami były świadectwa wygłoszone przez osoby, które biorą udział w comiesięcznych spotkaniach naszego Duszpasterstwa obywających się przy ul. Nazaretańskiej w Krakowie. Wobec częstego braku zrozumienia sytuacji niepłodności w rodzinie i wśród znajomych, dużą rolę w towarzyszeniu małżeństwu starającemu się o potomstwo może odegrać kapłan.

Zwieńczeniem spotkania była wspólna Msza św. pod przewodnictwem duszpasterza naszej Wspólnoty, który wygłosił homilię m.in. na temat wielkiej ufności, jaką w Bogu pokładali małżonkowie Sara i Abraham. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci w murach seminarium. Alumni dziękowali, podchodząc do nas po spotkaniu i kontynuując poruszane tematy. To była cenna wizyta dla nas, jak i dla przyszłych kapłanów. Dziękujemy zarówno ks. Mirkowi, jak i Ani, Pawłowi oraz Agnieszce i Marcinowi za udział w tym wydarzeniu.

Źródło fotografii: https://seminarium-krakow.pl/2023/11/29/msza-srodowa-ks-miroslaw-czapla/


Dodaj komentarz