Zrozumieć tych, którzy marzą o dziecku

informacja o książce "Nadzieja na nowe życie"

Książka Nadzieja na nowe życie powstała z przyjaźni trzech kobiet, z ich osobistego doświadczenia niepłodności, z historii poznanych podczas pracy zawodowej osób zmagających się z trudnościami w zajściu w ciążę. „Nadzieja na nowe życie” powstała również w oparciu o najnowszą wiedzę dotyczącą tematyki niepłodności.

Książka została zainspirowana osobistymi doświadczeniami. Joanna dwa lata oczekiwała na dziecko – to były dwa lata, które obfitowały w najbardziej różnorodne przeżycia, przemyślenia i emocje. Tak się stało, że jej ukochana siostra Justyna, a także kilka innych przyjaciółek konfrontowały się z podobnymi trudnościami. Justyna przez 5 lat starała się o dziecko, próbując przy tym różnych sposobów leczenia i wsparcia. Dziewczyny dużo ze sobą na ten temat rozmawiały i starały się wspierać siebie wzajemnie. Razem badały nieznany im wcześniej świat niepłodności i wszystko to, co się z nim wiąże. Miały wielkie szczęście w nieszczęściu– były blisko siebie, a znany im język psychologii pozwalał nazywać i opisywać własne uczucia i przeżycia. Doceniały fakt, że nie są z tym problemem same – mając jednocześnie świadomość, że wiele kobiet w sytuacji oczekiwania na dziecko przeżywa ten czas w samotności własnych myśli, w rozedrganiu i niepewności.

Joanna wspomina: „Gdy wreszcie urodził się mój synek, w oczach jednej mojej przyjaciółki pragnącej z całego serca dziecka, zobaczyłam uśmiech przez łzy – uśmiech był prezentem dla mnie, łzy jej rozpaczą. Postanowiłam wyciągnąć do niej rękę. Do niej i do wszystkich kobiet, które nadal są po drugiej stronie muru niepłodności. Chciałam zrobić coś, co pomogłoby jej zrozumieć, jak bardzo jest mi bliska, jak dobrze ją rozumiem i jak bardzo chciałabym jej pomóc”. W ten sposób powstał pierwotny pomysł na książkę; książkę obejmującą 28-dniowy dziennik i poradnik, w którym autorki dzielą się wieloletnim doświadczeniem osobistym i zawodowym oraz dają nadzieję i podpowiedź, jak przejść drogę od niepłodności do nowego, spełnionego życia.

Mamy nadzieję, że książka będzie umiała pomóc, towarzyszyć, dodawać otuchy i przybliżać do spełnienia. Może pomoże spostrzec nowy sens oczekiwania, pokazując, że ta wędrówka jest nie tylko z jakiegoś powodu, ale też po coś!

Życzymy Tobie tego, Czytelniczko, z całego serca!
Autorki

Redakcja portalu AbrahamiSara.pl poleca ją szczególnie:

  • Dla rodziców niepłodnych par.
  • Dla specjalistów pracujących z niepłodnymi, w tym psychoterapeutów, lekarzy i duchownych.
  • Dla przyjaciół, bliskich i wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć.

Nadzieja na nowe życie
Joanna Kwaśniewska, Justyna Kuczmierowska, Agnieszka Doboszyńska
wyd. Znak 2015Dodaj komentarz