„Życie jest dobre”

relacja z konferencji

26 września w auli redakcji tygodnika katolickiego „Niedziela” w Częstochowie odbyła się konferencja bioetyczna poświęcona obronie świętości życia. Konferencję zorganizowała Fundacja „Jeden z nas”, Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” oraz redakcja „Niedzieli”.

W ramach konferencji wykłady wygłosili m.in. wiceprezes Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” Anna Rachwalska, sekretarz generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „Jeden z nas” Jakub Bałtroszewicz, Marek Jurek – poseł do Parlamentu Europejskiego (EKR), ks. inf. Ireneusz Skubiś – honorowy redaktor naczelny „Niedzieli”, Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna „Niedzieli”, Kazimierz Kapera, Maria Smereczyńska, obrońcy życia m. in. z Przemyśla i Bielska-Białej.

„Polska dzisiaj potrzebuje ludzi o dobrze uformowanym sumieniu. Bardzo ważne jest to, aby Bóg, honor, Ojczyzna, rodzina, życie ludzkie, to były główne wartości, które będą stanowiły fundament życia społecznego”- mówiła Lidia Dudkiewicz redaktor naczelna „Niedzieli” i dodała z nadzieją, że „idzie nowych ludzi plemię”.

Marek Jurek zaznaczył, że „konieczne jest promowanie wartości chrześcijańskich i cywilizacji miłości takich jak m. in. rodzicielstwo, trwałość pokoleń, rodzina”.

Po zakończeniu konferencji w auli Ojca Augustyna Kordeckiego na Jasnej Górze otwarto wystawę „Krótka historia o tym, dlaczego życie jest dobre”, która po raz pierwszy pojawiła się w Parlamencie Europejskim w marcu bieżącego roku i od tego jest udostępniana w różnych miastach Europy.
Więcej zdjęć na www.pro-life.pl
Źródło: niedziela.pl
Fot.: niedziela.pl


Dodaj komentarz