09.03 Kraków, rekolekcje „Ja jestem z wami przez wszystkie dni” (Mt 28,20)

Modlitwa o dar potomstwa

Termin: sobota, 9 marca 2024 r., od godz. 8:45.

Miejsce: klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Kraków, ul. Nazaretańska 1.

Koszt: 220 zł od małżeństwa (110 zł od osoby).

Obowiązują zapisy przez formularz zamieszczony poniżej.

Serdecznie zapraszamy na dzień skupienia w Duszpasterstwie Małżeństw Niepłodnych. Jak od wielu lat, spotkamy się w gościnnym domu Sióstr Nazaretanek w Krakowie, gdzie będziemy mogli doświadczyć wspólnoty w modlitwie i spotkać inne małżeństwa przeżywające podobne trudności. Posłuchamy konferencji ks. Tomasza Białonia, młodego kapłana z pobliskiej parafii p/w Podwyższenia Krzyża Św, doktora teologii, którego rozprawa doktorska miała tytuł: „Wierzyć w Chrystusa i cierpieć dla Niego według Listu do Filipian”. Ogromna wiedza biblijna księdza na pewno pomoże nam zrozumieć, jak przeżywać cierpienie blisko Boga. Tematem rozważań ks. Tomasza będą słowa Jezusa „Ja jestem z wami przez wszystkie dni” (Mt 28,20).

Naszym gościem będzie także pani psycholog dr Katarzyna Tomsia z ośrodka adopcyjnego „Pro Familia”, która opowie o procedurach związanych z adopcją, ale także jak w praktyce wygląda proces adopcyjny i jak się do niego przygotować. Jak zawsze usłyszymy także poruszające świadectwo małżonków. Tym razem poznamy historię pary, która nie mogąc doczekać się narodzin swojego upragnionego dziecka, zdecydowała się na drogę adopcji.

Będziemy też zawierzać nasze tęsknoty w czasie Mszy św. w intencji małżonków niepłodnych – intencje można składać przez nasz formularz. A na koniec będziemy mogli uwielbić Pana Boga w pięknym nabożeństwie prowadzonym przez Saletyńską Wspólnotę Nowej Ewangelizacji.

W programie znajdą się również m.in.: wspólnotowa modlitwa oraz czas na rozmowy i wzajemne dzielenie się doświadczeniami. Będzie też możliwość indywidualnej rozmowy na temat leczenia naprotechnologicznego. Zapewniamy także wsparcie zawsze nam życzliwych Sióstr Nazaretanek :) Szczegółowy program oraz zapisy poniżej. ZAPRASZAMY!

O tym, jak przebiegały poprzednie dni skupienia możecie poczytać tutaj albo zerknąć tu.

Program:

8:15 – Zapisy, kawa
8:45 – Powitanie
9:00 – Psycholog dr Katarzyna Tomsia – „Nie taka adopcja straszna…”
10:15 – Ks. Tomasz Białoń – „Ja jestem z wami przez wszystkie dni” (Mt 28,20) – konferencja I
11:00 – Przerwa: kawa, herbata, rozmowy :)
11:15 – Ks. Tomasz Białoń - „Ja jestem z wami przez wszystkie dni” (Mt 28,20) – konferencja II
12:15 – Świadectwo małżonków
13:30 – Wspólny obiad
14:30 – Droga Krzyżowa
15:30 – Adoracja Pana Jezusa w kaplicy, rozpoczęta koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym czasie także:

  • możliwość spowiedzi lub rozmowy z kapłanem,
  • możliwość indywidualnej rozmowy na temat leczenia naprotechnologicznego,
  • rozmowy w kuluarach ;)

16:30 – Eucharystia, a po niej uwielbienie z modlitwą wstawienniczą, które poprowadzi Saletyńska Wspólnota Nowej Ewangelizacji
18:30 – Wspólna kolacja
19:15 – Ostatnie słowa na dziś :)

ok. 20:00 – Zakończenie

(Program może ulec zmianie)

ZAPISY:

Całkowity koszt uczestnictwa 220 zł dla pary lub 110 zł od jednej osoby.

Warunkiem wzięcia udziału jest wypełnienie formularza zapisów (poniżej) i wpłata zaliczki 40zł od osoby (80zł dla pary) do 2 dni po zapisie. Wpłaty dokonujemy na konto Stowarzyszenia „Abraham i Sara” nr: 61 1140 2017 0000 4302 1305 7740

W treści przelewu należy wpisać: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Prosimy o przemyślane zgłoszenia, gdyż zaliczki nie będą zwracane w razie odwołania uczestnictwa.
Zapisy zamkniemy we wtorek 5.03.

Imiona (wymagane)

Nazwisko (wymagane)

E-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Miejscowość zamieszkania

Staż małżeński

Skąd dowiedzieliście się o rekolekcjach? (w miarę możliwości dokładnie, np. "z fb stowarzyszenia Abraham i Sara" "z informacji w Gościu niedzielnym" lub "ze strony AbrahamiSara.pl")

Uwagi (konieczność diety np. bezmlecznej, bezglutenowej; potrzeba obniżenia opłaty rekolekcyjnej)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych "Abraham i Sara" z siedzibą w Krakowie Abraham. Dane osobowe są przetwarzane jedynie na potrzeby organizacji Dnia Skupienia oraz informowania o kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda wyrażona przy wysyłaniu formularza zapisów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do ewentualnego odwołania zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałam/em poinformowana/y, że w razie pytań dotyczących przetwarzania moich danych osobowych mogę kontaktować się ze Stowarzyszeniem Wspierania Małżeństw Niepłodnych "Abraham i Sara" z siedzibą w Krakowie, ul. Nowosądecka 41, adres e-mail: stowarzyszenie@abrahamisara.pl.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat rekolekcji można uzyskać pisząc na adres stowarzyszenie@abrahamisara.pl lub od 9 marca pod telefonem: 881 206 661.


Dodaj komentarz