Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Duszpasterstwo – Krakow :)

UżytkownikWpis

17:50
28 stycznia 2013


mattis777

1

Witajcie,

Zakładam nowy temat – Duszpasterstwo w Krakowie i jego sprawy. Zapraszam do ożywionej dyskusji.

Na początek informacja o organizowanych przez nas rekolekcjach:

 

http://abrahamisara.pl/wydarze…..agne…”

 

Zapisy od 01-go lutego.

22:27
28 stycznia 2013


Marysia

2

O super Smile jest już plakat, bardzo ładny – Autorowi Bóg zapłać Smile zdaje się, że czas rozpocząć modlitwę w intencji rekolekcji.

22:05
29 października 2013


zdzichu

3

Najbliższe rekolekcje już 14-15 grudnia 2013. Szczegóły + formularz zapisów wkrótce pojawi się na stronie AbrahamiSara.
Kilka słów o nas:
Krakowskie duszpasterstwo tworzą chrześcijańscy małżonkowie doświadczający braku potomstwa. Duszpasterstwo obejmuje osoby różnego wieku, stażu małżeńskiego, w tym osoby:
- niepłodne (starające się o dziecko dłużej niż rok);
- bezpłodne;
- zdecydowane na podjęcie leczenia metodami zgodnymi z nauką Kościoła;
- rozważające drogę adopcji;
- osoby poszukujące swojej drogi w duchu prawdy;
- małżeństwa wywodzące się z naszej wspólnoty, które już doczekały się potomstwa.

Opiekunem duszpasterstwa jest ksiądz rzymsko-katolicki oraz siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu.Osobami sympatyzującymi i wspierającymi duszpasterstwo są instruktorzy naprotechnologii, lekarze. 

22:29
29 października 2013


zdzichu

4

Spotykamy się raz w miesiącu na Eucharystii w klasztorze sióstr przy Nazaretańskiej 1 w Krakowie (blisko pętli przy Cechowej na Kurdwanowie). Po Mszy Świętej mamy spotkanie w salce przy kawie i ciastku. Jesteśmy w gronie małżeństw które łączy ta sama sprawa. 

Prawie wszystkie pary które na dłużej zagościły u sióstr mają "swoją" siostrę która modli się w intencji "swojego" małżeństwa  - życie sióstr i małżeństw przeplata się w sposób nieprzypadkowy. Znajomości z duszpastertswa często przekładają się na spotkania także poza klasztorem a pomysły które padają z ust par często się materializują (tak było z wyjazdem na Słowację, uwielbieniem Jezusa na stadionie w Warszawie, tak było ze szlachetną paczką, Mszami o uzdrowienie, ewangelizacją Krakowa, układaniem i czytaniem przez małżeństwa stacji drogi krzyżowej, jinglem radiowym, plakatami, wymianą książek czy kalendarzem modlitw za lekarzy)  

Nie zawsze wszyscy mogą uczestniczyć, angażować się – to zrozumiałe, gdy często brakuje nam czasu nawet na spotkanie z naszymi najbliższymi – tu jednak nie organizowanie rekolekcji, noclegów, konferencji, spotkań, wyjazdów czy nawet pysznych ciastek jest głównym naszym celem (mimo że pożyteczne :).  Celem podstawowym duszpasterstwa jest szukanie i spotykanie Jezusa Chrystusa, umacnianie wiary przez Słowo Boże, Sakramenty, modlitwę, wspólnotę i świadectwo. Wszystkie pozostałe cele wynikają z tego pierwszego i podstawowego. 

Wobec tego serdecznie Was zapraszamy na najbliższą Mszę Świętą 9 listopada 2013 (sobota) o godz.16:00
ale też na pożyteczne spotkanie po Eucharystii :)   

Możliwość komentowania jest wyłączona.