Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Duszpasterstwo Małżeństw Bezdzietnych Bielsko-Biała

UżytkownikWpis

21:47
24 stycznia 2015


Barbara i Sebastian Wieczorek

1

Witamy ! .

Jesteśmy katolickim małżeństwem bezdzietnym z ponad dwunastoletnim stażem małżeńskim . Mieszkamy w Bielsku-Białej . Oboje pracujemy . Wraz z naszym księdzem prowadzącym który jest duszpasterzem rodzin diecezji bielsko-żywieckiej zakładamy nowopowstające dzieło Boże jakim jest Duszpasterstwo Małżeństw Bezdzietnych przy Parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczyny ( szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie w załączniku ) . Ogólnie rzecz biorąc spotkania są skierowane do małżeństw bezdzietnych – niepłodnych i starających się o potomstwo . Chcemy również aby w tych spotkaniach uczestniczyły kompetentne osoby z ośrodków adopcyjnych i domów dziecka oraz lekarze naprotechnolodzy . Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy .

Barbara i Sebastian Wieczorek

15:52
28 kwietnia 2017


Barbara i Sebastian Wieczorek

2

Jako duszpasterstwo stanowimy integralną część Stowarzyszenia '' Abraham i Sara '' , utożsamiamy się z tym wyżej wymienionym Stowarzyszeniem oraz jesteśmy bardzo mocno związani z Krakowskim Duszpasterstwem Niepłodnych Małżeństw przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Krakowie .

18:51
29 sierpnia 2017


Barbara i Sebastian Wieczorek

3

Reasumując : o małżeństwach bezdzietnych – niepłodnych i starających się o potomstwo bardzo mało się mówi lub w ogóle się nic nie mówi w Kościele Katolickim . Odnosimy takie wrażenie , że te małżeństwa są pomijane i nikt nie zwraca na nich swojej uwagi . A szkoda . Bo te małżeństwa pomimo braku posiadania dzieci nie są sobie niczego winne . Z kolei są równie ważne i w pełni wartościowe . Dlatego warto o nich mówić , warto je dostrzegać , warto zwracać na nie swoją uwagę , pomimo tego że są w zdecydowanej mniejszości !!! . Zauważamy , że małżeństwa wielodzietne są znacznie lepiej lansowane i promowane oraz akcentowane w Kościele i świecie .  

Możliwość komentowania jest wyłączona.