Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

brak równowagi hormonalnej

UżytkownikWpis

18:12
19 września 2013


magnolia

1

Witam serdecznie, Pani Doktor, proszę powiedzieć, co może być przyczyną braku równowagi hormonalnej tzn. w drugiej fazie cyklu estradiol ma poziom OK, a zbyt szybko maleje progesteron w 24 dniu cyklu 13ng/ml, a w 26 dc 5,23 ng/ml (cykl ok. 30dniowy?) (plamienia w obrazie karty CrMS). I jeszcze jedno – wszystkie hormony tarczycy i przeciwciała w normie, TSH też ok, w USG – guzki, biopsja wykluczyła ich złośliwość czy zapalenie tarczycy; i różne zdania lekarzy endokrynologów: 1.Nie brać Eutyroxu vs 2. Brać Eutyrox i to w dawce 50, a może nawet 75 (przy tej dawce wyniki kontrolne w laboratorium pokazały nadczynność). Co zrobić???

08:59
24 września 2013


Anna Dzioba

2

Szanowna Pani

 

Za pomocą internetu nie recenzuję innych lekarzy. Pani przedstawiła część wyników badań i Pani opinię, że są dobre ( czyli mieszczą się w granicach normy laboratoryjnej). Proszę podać wszystkie wyniki badań traczycy to mogę coś podpowiedzieć ale leczyć przez internet nie będę.

Co do poziomu progesteronu proszę podać wszystkie wyniki poziomu progesteronu wraz z estradiolem wykonane w tzw profilu hormonalnym fazy lutealnej- bo domyślam się, że  taki profil Pani wykonała.

Proszę nie obrazić się za moją obcesowość, ale często pacjenci stawiają rozpoznania za pomocą internetu na podstawie jednego wyniku. W medycynie tak nie można- wyniki badań nazywane są badaniami dodatkowymi. O diagnozie i leczeniu decyduje cały obraz problemu a nie pojedynczy wynik czy objaw.

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba

19:33
30 września 2013


magnolia

3

Dziękuję, Pani Doktor, oczywiście jestem pod stałą opieką lekarską kilku specjalistów, wyników badań medycznych mam gruby segregator; nie w tym rzecz; jestem po prostu ciekawa – jak te same wyniki badań tarczycy mogą być interpretowane na tak odmienny sposób przez lekarzy tej samej specjalności? Jako pacjentka mogę czuć się skonfudowana. Jeżeli może Pani coś podpowiedzieć, bardzo proszę – oto wyniki badań:

TSH 1.320 uU/ml

FT4 14.1 pmol/l

Przeciwciała anty-TPO 28 IU/ml

Przeciwciała anty-TG 14 IU/ml

(to przy tych wynikach spotkałam się z dwojakim zdaniem lekarzy endokrynologów: nie leczyć/leczyć)

Po włączeniu eutyroxu (i mam nadzieję ustawieniu już odpowiedniej dawki leku) wyniki:

TSH 0.713uU/ml

FT4 16.5 pmol/l

FT3 4.82 pmol/l

Profilem hormonalnym zajmuje się lekarz naprotechnolog:-))

Pozdrawiam, życząc wszystkiego najlepszego!

P.S. A propos internetu -można skorzystać także z mądrych podpowiedzi- dzięki niemu wiedziałam,że dobrze sprawdzić poziom wit.D – wyszła mi prawie awitaminoza (a na to badanie nikt z lekarzy mnie nie wysyłał);-)) 

Możliwość komentowania jest wyłączona.