Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

cysta na jądrze

UżytkownikWpis

15:40
23 lutego 2012


madafu

1

Witam Panią

Niedawno się dowiedzieliśmy, że problemy męża z płodnością wynikają z obecności cysty na jednym jądrze i żylaków powrózka nasiennego na drugim. Cysta ma 6 mm wielkości. Czy jest w ogóle możliwe pozbycie się cysty, która blokuje ujście do nasieniowodów? Czy konieczna jest operacja, czy możliwe jest leczenie za pomocą leków? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

23:10
24 lutego 2012


madafu

2

I jeszcze jedno ważne dla nas pytanie. Czy jeśli pozbędziemy się cysty i żylaków, to jest szansa na poprawę parametrów nasienia? Pozdrawiam serdecznie.

12:46
26 lutego 2012


Anna Dzioba

3

Witam Państwa

 

Jest mi bardzo  trudno odpowiedzieć na Państwa pytanie, gdyz posiadam zbyt mało informacji na temat Państwa problemu.

Cysty nie można usunąć farakologicznie, chociaż nie jest ona zbyt wielka. Ale decyzja o tym czy stosować leczenie operacyjne czy nie jest uzależniona od aktualnych parametrów nasienia i ewentualnej odpowiedzi na leczenie farmakologiczne.

Co do leczenia żylaków powrózka nasiennego to decyzję podejmuje się po analizie  badania nasienia,odpowiedzi na leczenie farmakologiczne, oceny nasilenia żylaków powrózka nasiennego.

Dodam tylko,że do oceny badania nasienia potrzebujemy 2 badan wykonanych w odstępie ok 2 miesięcy. Ważne jest aby w okresie poprzedzającym badanie mężczyzna nie był narażony na czynniki niekorzystne ( np. zachorowanie na anginę, nadmierne spozycie alkoholu itp)

Wpyw na wyniki badania może mieć styl życia- praca siedząca, noszenie obcisłych majtek, wypijanie duzych ilości kawy, napojów gazowanych typu Coca-cola, palenie papierosów,picie alkoholu, złe odżywianie, korzystanie z kosmetyków, narażenie na środki ochrony roślin itp.

Podsumowując należy podkreślic, że najpierw trzeba przeanalizować wyniki badania nasienia ( jeśli są złe to jak są złe)a dopiero w drugiej kolejności rozważać interwencję chirurgiczną.

z wyrazami szacunku

Anna Dzioba

16:24
27 lutego 2012


madafu

4

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Generalnie u mojego męża wyniki od 3 lat są prawie takie same. Nie reaguje on na żadne leki, witaminy zalecone przez lekarza naprotechnologa. Żadne inne zabiegi typu: luźniejsza bielizna, ruch, brak ciepłych kąpieli itp. też nie wpłynęły na poprawę. Liczebność oscyluje między 100 tyś a 600 tyś/ml. Wydaje nam się, że jeśli coś zmieni ten stan rzeczy to tylko interwencja chirurgiczna i prawdopodbnie to właśnie nas czeka, bo do stracenia to nie mamy nic. Wydaje nam się, że spróbować warto :) Pozdrawiam.

15:43
3 marca 2012


Anna Dzioba

5

Witam

 

Przy takich parametrach nasienia i braku poprawy po leczeniu farmakologicznym, rzeczywiście rozważałabym zabieg operacyjny.

Pozdrawiam

Anna Dzioba 

Możliwość komentowania jest wyłączona.