Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

dwa poronienia i brak dziecka w przeciągu ponad 2 lat starań

UżytkownikWpis

20:38
27 sierpnia 2015


martyna89

1

Witam!Staramy się z mężem o dziecko od czerwca 2013 roku.W roku 2014 w marcu miałam zabieg konizacji szyjki macicy, rozpoznanie erosio et laceratio colli uteri.Hpv. Wykonano dna oraz oznaczenie genotypu wirusa.Wykryto dna wirusa,genotyp 51.Moja cytologia była w grupie 3 Lsil.Po zabiegu przyjmowałam szczepionkę silgard z zalecenia.Leczyłam się na podwyższona prolaktyne, wynik wynosił zawsze ponad 50 ng/ml.W czerwcu 2014 zaszłam w ciaże,która poroniłam w 8-9 tygodniu,zaś zarodek zatrzymał sie na 6.Wykoano zabieg 31.07.14-rozrzeszenie kanału szyjki i wyłyżeczkowanie ścian jamy macicy.Wynik badania histopatologicznego:1,2-fragmenty doczesnej z ogniskowym przewlekłym zaostrzonym naciekiem zapalnym umiarkwanego,miejscami duzego stopnia oraz przekroje kosmków łożyskowych.Przed ciążą ok maja zaczełam przyjmować euthyrox 25 z przerwami do chwili obecnej.Tarczyca w usg wychodzi bez guzgów i wszystko jest dobrze zaś obecny wynik to: tsh 3 generacja 2,869 ulI/ml  ft3 2,23  pmol/l ft4 17,76 pmol/l.W marcu tego roku zaszłam w ciąże biochemiczną.Ze względu na podwyższona prolaktynę wykonałam rezonans magnetyczny przysadki mózgówej z kontrastem.Wynik:Przysadka mózgowa o prawidłowej morfologii sygnału,bez zmian ogniskowych,przysadka mózgowa o wym.ap/cc/lr:11x7x16 mm.Oznaczałam tez hormon progesteronu 7 dni po pozytywnym teście owulacyjnym i wynosił on 18 ng/ml. Lekarz endokrynolog powiedział,że nie ma sensu stosowac bromocornu na prolaktynę skoro jest owulacja,która potwierdza progesteron.Po przyjmowaniu Euthyroxu 25 wyniki nad nie obniżaj,ą się i stwierdzil,ze tak już mam.Nie wiem flaczego nadal nie moge zajść w ciążę i co jest tego przyczyną.Od 2 lat staramy się bezskutecznie.Stosowałam zioła ojca sroki oraz castangus,jednak nic to nie dało.Cykle rozregulowały mi się z 29 dniowych do 30-a nawet 35.Nie wiem co mam zrobić.Czy słuchac endokrynologa,żeby czekać i nie myśleć o tym,czy udac się do poradni bezpłodności.Jest mi przykro,że nie mogę mieć dziecka,którego tak bardzo pragnę i źle to na mnie wpływa

21:44
27 sierpnia 2015


groszek

2

Witaj. Nie wiem gdzie mieszkacie ale poszukajcie instruktora i lekarza napro.

Twoje leczenie nie ma powiązania z wiedzą jaka jest w leczeniu niepłodności w naprotechnologii. Tu lekarz nie zagląda na to forum od dłuższego czasu. Bardzo mocno ci współczuje twoich bolesnych przezyć to niesamowicie bolesne straty, znam to z własnego doswiadczenia.

Dodam od siebie ze warto poszukac dobrego lekarza zeby zbadała ciebie i meza.

Od siebie dodam, ze na tą pierwsza wizyte do instruktora zabierz wszystkie wyniki jakie macie i karty leczenia szpitalnego.

Tsh do starań powinno być w okolicy 1 max. 1,5 a ft3 i tf4 w okolicy min. 75% normy. Prolaktyna potrafi namieszać w cyklach i się ją oznacza a podwyzszoną zbija. Choć teraz endo mają inne podejscie to lepiej zaufac napro i brac leki na zbicie prl. 

Twój maz powinien tez zrobić podstawowe badania w tym badanie nasienia i posiew. Inaczej ciezko bedzie leczyc tylko ciebie a jego zostawić na pożniej. 

Zycze dobrych wyborów, wytrwałości. Zdrówka i błogosławieństwa Bożego.

21:31
7 września 2015


wanilia

3

Martyna, jeśli nie zdecydujesz się na leczenie napro to radzę zmienić endokrynologa. Wg. mojego lekarza tsh kobiety starającej się o ciążę powinno być ok 1. I nie można mówić że "pani tak ma" tylko trzeba tak ustawić leki, żeby tsh spadło. Na mnie Euthyrox nie działał i dlatego biorę Novothyral. Po ustawieniu tsh zaszłam w ciążę i urodziłam synka mimo skrajnie złych wyników nasienia u męża. 

Możliwość komentowania jest wyłączona.