Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

niepłodność kobieca – badania i naltrexon

UżytkownikWpis

15:11
30 kwietnia 2011


asikczek

1

Witam,

Chciałam zapytać jakie badania z krwi mogę wykonać przed wizytą u lekarza naprotechnologa, żeby mieć pełen zestaw na wizytę. W których dniach cyklu mam je zrobić? czy badania muszą być robione na czczo? W którym dniu mogę zrobić badanie progesteronu?

Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam

21:02
15 maja 2011


Anna Dzioba

2

 Szanowna Pani

To jakie badania będą potrzebne będzie po trosze wynikało z toku wizyty. Nie znam Pani historii choroby. Często bywa tak,że Państwo macie wykonywane wcześniej na zlecenie innych lekarzy różne badania. Niektóre wymagaja powtórzenia.

 To co jest ważne i pomaga uporządkować rozmowę podczas wizyty, to przygotowanie przez Państwa historii dotychczasowego leczenia. Przygotowane karty informacyjne leczenia szpitalnego,  operacji , badan diagnostycznych (jeśli były one wykonywane) w miarę chronologicznie .Lekarz z pewnością zapyta o to kiedy wykonywała Pani badanie cytologiczne szyjki macicy.

Jeśli chodzi o poziomy progesteronu to jesli prowadzi Pani obserwacje w systemie Creightona to  w dniu P+7 oznaczenie poziomu progesteronu i estradiolu ( w każdym obserwowanym cyklu). Jeśli nie było dnia Peak to w 21 dniu cyklu. Jeśli nie prowadzi Pani obserwacji w systemie Creightona to w 21 dniu cyklu.

Pragne podkreślić,że  prowadzenie obserwacji wg modelu Creightona ma istotne zanaczenie dla prowadzenia procesu leczenia.

Zazwyczaj sprawdzamy funkcje traczycy – jeśli te badania nie były wykonywane to TSH,fT3,fT4, aTPO,aTG. Sprawdzamy tez morfologie krwi. Dośc często prosimy o oznaczenie poziomu FSH, LH, estradiolu w 3dniu cyklu.

Wszystkie bdania hormonalne przeprowadzamy  w godzinach wczesnorannych  tzn do godz 10.00.

Potrzeba wykonania innych badań mogą wynikać z Pani historii choroby. 

Reasumując nie ma jednego pełnego panelu badań, które trzeba byłoby wykonać.

Pozdrawiam

 

Anna Dzioba

21:34
16 maja 2011


asikczek

3

serdecznie dziękuję,

w między czasie zdążyłam już spotkać się z lekarzem i mam właśnie zlecone te badania, o których Pani pisała.

Żeby nie tworzyć nowego wątku, chciałam również zapytań o Naltrekson. Będę zażywać ten lek ze względu na moją endometriozę i PMS. Chciałabym znaleźć info na temat tego leku w odniesieniu do niepłodności a w internecie znalazłam tylko wzmianki o stosowaniu go w chorobie alkoholowej czy stwardnieniu rozsianym. Będę wdzięczna za przetoczenie linków lub źródeł skąd mogę uzyskać informację o leku.

Pozdrawiam

21:27
17 maja 2011


Anaber

4

O leczeniu z zastosowaniem naltrexonu znajdziesz TU

Gdzie kupisz LDN? Ja nie mogę go dostać od lutego, wtedy kupiłam w Irlandii (teraz już się nie da). Pozdrawiam:)

21:17
25 maja 2011


Anna Dzioba

5

LDN – "low dose naltrexon" dawki od 2- 4.5mg

Naltrexon jest lekiem zarejestrowanym w wielu krajach  ( USA, Europa)do leczenia uzależnienia od narkotyków i/lub alkoholu. W tym celu stosuje sie dawki 50mg 3xdziennie (czasem większe).

Prof Hilgers  rozpocżął stosowanie LDN wiele lat temu. W tym czasie prowadził badania nad zespołem napięcia przedmiesiączkowego. U pacjentek , u których zespół napiecia przedmiesiączkowego nie zmniejszał sie po optymalizacji poziomu progesteronu w fazie lutealnej oznaczano poziom betaendorfin- jesli był niski stosowano naltrexon.

drBoyle stosuje LDN od 1998r w chorobach autoimmunologicznych, endometriozie, PCOS, PMS, poronieniach nawykowych ( nawet w czasie ciąży).

Niestety nie ma badań naukowych dotyczących jego działania- poza badaniem dotyczącym stosowania LDN i chor. Lesniowskiego-Crohna( jest to choroba autoimmunologiczna jelit).

Poniżej zamieszczam link do strony na której można sie zapoznać z informacjami na ten temat ( jest tam takze broszura dla pacjentów dotycząca leku)  http://www.fertilitycare.net/N…..tments.htm

W Polsce naltrexon nie jest zarejestrowany.

18:16
7 grudnia 2012


karbjotka

6

 

Szanowna Pani Doktor,

Czy miała Pani w swojej praktyce lekarskiej taki przypadki, że po włączeniu Naltrexonu do leczenia pacjentki zachodziły w ciążę?

Przy jakich przyczynach niepłodności w takich przypadkach Naltrexon był pomocny?

Jakie skutki uboczne stosowanie tego preparatu obsesrwowała Pani w swojej praktyce lekarskiej?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Joanna

13:56
9 grudnia 2012


Anna Dzioba

7

Szanowna Pani

 

Tak oczywiście uważam,że nisko dawkowy naltrexon  (LDN)jest bardzo pomocny w leczeniu problemów związanych z niepłodnością tam gdzie wystepuje czynnik immunologiczny :

choroba Hashimoto, endometrioza, PCOS, łuszczyca, rzs, i inne choroby z podłożem autoimmunologicznym.

Głównymi działaniami nieporządanymi przy stosowaniu LDN z jakimi się spotkałam była suchość w ustach , koszmary senne, dwie pacjentki zgłaszały zawroty głowy.

Przy przyjmowaniu tego leku należy pamiętać o bezwzględnym zakazie picia alkoholu oraz unikaniu leków zawierających substancje z grupy opioidów jak kodeina, tramal, pseudoefedryna, fenylefryna, morfina. Wymienione substancje ( z wyjątkiem morfiny) są częstym składnikiem leków złożonych stosowanych w leczeniu przeziębień i bólu ( np Gripex, Fervex,Thiocodin, Zaldiar, Ibum max, itp)

z wyrazami szacunku

 

Anna Dzioba

15:54
4 lutego 2016


ingrida

8

Sprzedam naltroxene to samo co revia czy adepend LDN 300 zl + przesylka ingrida.liszowska@onet.pl 

Możliwość komentowania jest wyłączona.