Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Objawy endometriozy

UżytkownikWpis

17:48
10 marca 2015


Ania R

1

Witam bardzo serdecznie,

Od ponad półtora roku staramy się z mężem o dzieciątko i na razie niestety bez skutku. Od 5 lat obserwuję swoje cykle metoda uczoną przez LMM i mam prawidłowe cykle. Zrobiłam już sporo badań( wymaz z kanału szyjki, morfologia, CRP, ALAT, ASPAT, TSH, FT4, FT3, anty TG anty TPO, prolaktyna, testosteron,DHEA, cytologia, estradiol i progesteron, chlamydia, uero i mycoplazma,  drożność jajowodów) i wszystko jest raczej w porządku. Mąż również dwukrotnie wykonał badanie nasienia i jest ono pozytywne. Bardzo chcielibyśmy znaleźć przyczynę naszej niepłodności, ale nie potrafimy.

Ostatnio zastanawiałam się czy nie mam może endometriozy, ponieważ odczuwam bóle w niektórych pozycjach podczas współżycia. Mam też zawsze biegunkę w pierwszych dniach cyklu  oraz dość silne bóle w pierwszych 3 dniach cyklu. Bardzo często też oddaje mocz i stosunkowo często mam biegunki, a w czasie miesiączki są one bardzo bolesne. Nie wiem czy te objawy mogą byc podstawą do poddania się laparoskopii. Jeśli nie gorąco proszę o jakąś podpowiedź, co jeszcze mogłabym sprawdzić.

Z góry serdecznie dziękuję!

13:25
11 marca 2015


domowy

2

Aniu,

bardzo mi przykro, ale od dłuższego czasu nasza pani doktor nie odpisuje już na posty na forum.

Myślę jednak, że bez względu na wszystko najlepiej w Waszej sytuacji udać się do dobrego specjalisty od leczenia niepłodności.  Bardzo polecam naprotechnologów – mają często duże doświadczenie, kontakt do nich można  znaleźć na fccp.pl

Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnego szukania :) 

Możliwość komentowania jest wyłączona.