Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

podawanie zastrzyków B-hcg we wczesnej ciąży

UżytkownikWpis

13:00
26 lutego 2014


barszczyk

1

wiem że nie ma jeszcze z nami Pani dr, ale może któraś z Was miała podawane iniekcje z B-hcg we wczesnej ciąży dla jej podtrzymania? czy było to leczenie zaproponowane przez lekarza naprotechnologa? w jakich dawkach i odstępach czasowych były zalecane zastrzyki?

19:09
22 marca 2014


brog

2

Witaj,

nie wiem czy dokładnie o taką sytucaję chodzi, ale przez kilka cykli stosowałam zastrzyki z Pregnylu, które przepisał mi lekarz naprotechnolog. Zastrzyki podawane były w dwóch "seriach": przed owulacją co 2. dzień na pobudzenie owulacji (w moim przypadku zadziałało to znakomicie) bardzo małe dawki (nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć jak duże) i po owulacji co 2. dzień w P+3, P+5, P+7, P+9 po pół ampułki Pregnylu na podtrzymanie ewentualnej ciąży. Tak się złożyło, że po ostataniej takiej stymulacji udało się.

13:43
14 maja 2014


barszczyk

3

dziękuję brog, ale chodzi mi o trochę inną sytuację. Jest paru lekarzy z klinik niepłodności, którzy zapisują swoim pacjentkom we wczesnej ciąży od ok 6 tyg do ok 12 tyg zastrzyki z Bhcg (Pregnyl lub Ovitrelle) dla jej "wzmocnienia". Tzn w tym przypadku gonadotropina kosmówkowa czyli bhcg miałaby wspierać ciałko żółte w jego pracy (może trochę podobne działanie do progesteronu???). Słyszałam też o sytuacji, w której u jednej kobiety jak pęcherzyk był taki "spłaszczony" to lekarz zalecił właśnie serię tych iniekcji.

15:47
14 maja 2014


ingloriel

4

Z biochemicznego punktu widzenia hCG jest analogiem LH, i takie ma właśnie działanie – jak LH.

A LH to hormon luteinizujący, czyli jest to bodziec do produkcji progesteronu (zwanego inaczej luteiną od miejsca, gdzie jest produkowane – ciałko żółte, czyli corpus luteum).

barszczyk dobrze się domyślasz, że zastrzyki z hCG mają wspierać ciałko żółte w jego pracy. Czy naprotechnologia stosuje te zastrzyki we wczesnej ciąży – tego nie wiem. 

Możliwość komentowania jest wyłączona.