Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj
Wpisz słowo kluczowe:


 


Użytkowanie znaków specjalnych:
*    zastępuje dowolną ilość znaków
%    Zastępuje dokładnie jeden znak

Wpływ luteiny

UżytkownikWpis

18:59
8 października 2011


madafu

1

Witam :)

Mam pytanie w kwestii działania luteiny. Od trzech miesięcy przyjmuję dopochwowo luteinę w dniach P+3 do P+12. Zauważyłam, że bardzo zmniejszyła mi się ilość śluzu odkąd przyjmuję ten lek. Zniknął niemal całkowicie :( Jak nie przyjmuję luteiny, to pojawia mi się krwawienie międzymiesiączkowe, ale wtedy mam bardzo dobrą ilość śluzu. Czy jest coś co mogę zrobić, by móc przyjmować luteinę a jednocześnie poprawić ilośc śluzu ?

20:36
9 października 2011


Anna Dzioba

2

Luteina ( naturalny progesteron) nie ma wpływu na jakość śluzu w okresie płodnym, jeśli podajemy ja poowulacjyjnie- taka jest zasada jej stosowania. Poziom progesteronu w fazie przedowulacyjnej w naturalnym cyklu jest niższy niż 3ng/ml. Dominujacym hormonem fazy przedowulacyjnej jest estradiol- wzrost jego poziomu wpływa na wytwarzanie śluzu tzw płodnego wg terminologii systemu Creightona przezroczystego, bardzo rozciągliwego i dającego odczucie lubrykacji. Po owulacji poziom progesteronu wzrasta i rzeczywiście wpływa na zmianę śluzu na nieprzezroczysty, mało lub średnio rozciągliwy.

Idea podawania Luteiny ( progesteronu) polega na wspomaganiu  fazy lutealnej ( poowulacyjnej) zatem tak stosowana Luteina nie powinna wpływać na jakość śluzu w okresie przedowulacyjnym.

Proszę skontaktowac się z Pani lekarzem w sprawie dalszego postępowania mającego na celu poprawe jakości śluzu w okresie przedowulacyjnym.

21:44
9 października 2011


madafu

3

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Tak zrobię. Pozdrawiam serdecznie. 

Możliwość komentowania jest wyłączona.