11.12 Kraków, II Dzień Modlitw o Dar Potomstwa


Dzień Modlitw - plakatW tym roku po raz drugi Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych  „Abraham i Sara” wraz z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zapraszają wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się 11 grudnia 2022 r. w Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będzie hasło: „Umacniajmy wzajemnie serca nasze”. Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że troszczy się o umocnienie ich serc, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie. Może szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską.

W czasie naszej wieloletniej działalności spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Niepłodność to ogromny problem, stres związany z nim psychologowie porównują nawet ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez co czują się niedostrzegane i pomijane. Takie małżeństwa często mówią nam, że czują się niezauważone w Kościele. Jest oczywiście wiele miejsc, gdzie takie pary mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie, ale wciąż jest ich za mało!

Pierwszy Dzień Modlitw o Dar Potomstwa odbył się 5.12.2021 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Artura Ważnego, a po niej tematyczna konferencja. Do modlitwy w tym dniu włączyło się wiele parafii, a szczególnie cieszy nas zaangażowanie wspólnot na terenach wiejskich, gdzie tematyka ta wciąż jest pewnym tabu.

We współpracy z krakowskim Duszpasterstwem Rodzin zapraszamy do zorganizowania w niedzielę  11 grudnia 2022 obchodów II Dnia Modlitw o Dar Potomstwa w każdej  parafii. Ze szczególną prośbą zwracamy się do księży proboszczów, aby zainicjowali włączenie się wspólnoty parafialnej do modlitwy, którą obejmiemy pary mające problemy z płodnością. Zachęcamy także wszystkich wiernych, zarówno księży, jak i świeckich do współtworzenia tego wydarzenia.

W celu ułatwienia organizacji tego wydarzenia przekazujemy do użytku parafii cały komplet materiałów do promocji tego dnia i przeprowadzenia mszy św.

Zapraszamy także do uczestnictwa w centralnym wydarzeniu Dnia Modlitw w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W ramach obchodów centralnych odbędą się:

  • 12.30 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jan Zająca (w górnym kościele),
  • 13.45 – krótka konferencja pt. „O duchowym towarzyszeniu parom, które nie mogą doczekać się dziecka” (biała sala). O istniejących Duszpasterstwach Małżeństw Niepłodnych opowiedzą duszpasterze: ks. Mirosław Czapla (Kraków) i ks. Kazimierz Musioł (Rybnik) oraz małżonkowie.

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcą włączyć się do tej modlitwy. Będziemy także bardzo wdzięczni, jeśli powiecie nam, że u Was w parafii modlitwa o dar potomstwa się odbyła – prosimy o wypełnienie poniższej ankiety!

Parafia, miejscowość, diecezja (wymagane)

W jaki sposób włączyliście się do modlitwy o dar potomstwa?
 na wszystkich mszach św na jednej mszy św inaczej (prosimy o opisanie w uwagach

Które materiały były dla Was pomocne?
Plakat  tak nie
Ulotki  tak nie
Materiały do poprowadzenia mszy św  tak nie

Banery internetowe  tak nie

Skąd dowiedzieliście się o Dniu Modlitw? (w miarę możliwości dokładnie, np. "z informacji w Gościu niedzielnym", "z fb fundacji ....." lub "ze strony AbrahamiSara.pl")

Uwagi

Email do kontaktu


Dodaj komentarz