30.01 odbędzie się uroczystość święceń biskupich ks. Artura Ważnego

W najbliższą sobotę (30 stycznia 2021. r) o godz. 10:00 w kościele pw. NMP Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach odbędą się święcenia biskupie ks. Artura Ważnego. Decyzją papieża Franciszka, 12 grudnia 2020 roku ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej został biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. W kościele będzie obowiązywał limit osób, jednak uroczystość będzie transmitowana przez telewizję i radio. Mszy św. będzie przewodniczyć abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, a głównym konsekratorem będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Obecny będzie m.in. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Natomiast 30 stycznia o 19.30 w kościele w Tarnowie – Mościcach odbędzie się nabożeństwo, podczas którego będzie można modlić się z nowym biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. Zaplanowano konferencję, adorację i uwielbienie Pana Jezusa. To wydarzenie również będzie transmitowane.

Ks. Artur jest osobą bardzo zasłużoną dla naszej Wspólnoty, dlatego zachęcamy wszystkich do modlitwy w jego intencji, szczególnie w tym wyjątkowym czasie. Więcej informacji na temat ks. Artura oraz na temat zbliżającej się uroczystości można znaleźć pod linkiem: https://ekai.pl/wkrotce-ks-artur-wazny-przyjmie-swiecenia-biskupie/.


Dodaj komentarz