Ks. Artur Ważny biskupem sosnowieckim

Z radością przekazujemy informację, że Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej ks. Artura Ważnego. Ksiądz Artur jest bardzo ważną postacią dla Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych, ponieważ to właśnie on odprawił pierwszą mszę św. w intencji małżeństw niepłodnych, a odbyło się to w kwietniu 2010 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Dwa najnowsze wywiady z ks. biskupem dostępne są pod linkami: https://rdn.pl/249281/bp-artur-wazny-do-sosnowca-zabieram-tylko-ksiazki-i-cale-to-duchowe-dziedzictwo/ oraz https://www.ekai.pl/bp-artur-wazny-o-diecezji-sosnowieckiej-widze-ogromny-potencjal-ktory-tam-jest/

Liturgiczne objęcie sosnowieckiej Katedry przez bp Artura Ważnego (tzw. ingres) odbędzie się 22 czerwca 2020 r. Wszystkie osoby związane z naszą Wspólnotą także zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

Ksiądz biskup zapowiedział także obecność na naszym grudniowym Dniu Modlitw o Dar Potomstwa (15.12.2024 r.), z czego się bardzo cieszymy.


Dodaj komentarz