Aby nabrać sił do noszenia krzyża

relacja z rekolekcji adwentowych

Pozdrowienia ze Slowacji.

Chcemy wyrazić swoją wdzięczność  Duspastierstvu niepłodnych małżonków. Dowiedzieliśmy się o tym przypadkowo. Podczas surfowania w internecie natrafiliśmy na portal www.abrahamisara.pl. kdzie na jednym miejscu można odnaleść informacje z NaProtechnologii, adopcji, nauczanie Kościoła, istnieje tu możliwość napisać swoje intencje modlitewne.  To my także użyli.

Kilka tygodni potem, przyslo do nas zaproszenie na  rekolekcje dla małżeństw niepłodnych, na których byliśmy razem. Doświadczenie przekroczyło wszelkie nasze oczekiwania. Spotkaliśmy wspaniałych ludzi, mieliśmy ciepłe przyjęcie siostrami „Nazaretankami” i ich miłe opieke podczas pobytu w społeczności klasztoru.  Dwudniowy program byl zorganizowany perfekcyjnie. Zawieral spotkanie  z lekarzem NaProtechnológie, kapłanem – bioetykiem i pracownikiem centrum adopcyjnego …To wsystko połączone s modlitwą i mszą.

Wiotetta Micek - psycholog z ośrodka adopcyjnego


spotkanie z psychologiem z ośrodka adopcyjnego

W tych dniach nabraliśmy siły i energii do dalszej walki i noszenia swojego krzyża. Ksiądz Artur, który odprawiał mszę, podczas homilii dotarl do naszych serc. Widać było, że w pełni rozumie nasze problemy i na biblijnych przykładach ładnie wyjaśnił czas oczekiwania daru dziecka.

homilia ks. Artura Ważnego – sobota

homilia ks. Artura Ważnego – niedziela

Jesteśmy bardzo zachęceni świadectwami par, którym udało się począć, jak i tych, którym udało się adoptować piękne dziewczynke. Również dowiedzieliśmy się, że większość par, które założyły to wspólnote mają teraz dziecko lub są w błogosławionym stanie, co jest kolejną cechą pracy Ducha Świetego. Wysoko oceniamy działania, gdy pary wpisywali intencje i modlitwy na kartke i zamienali  się z innom parom, za których modlom się codziennie.

Tutaj na Słowacji jeszcze nie spotkaliśmy się z podobnym duszpasterstwem. Sytuacja  NaProtechnológii jest tak biedna, że na cały kraj jest tylko jeden nauczyciel i lekarz, w Bratysławie. Dlatego cieszymy się, że znaleźliśmy takie wspaniałe grupe ludzi.
Dziękujemy Wam i czekamy na dalsze wspólne spotkania
Anna i Jan ze Słowacji

Anna i Jan ze Słowacji

Komentarze: (3)


  1. Pingback: Między cierpieniem a nadzieją – rekolekcje dla małżeństw bezdzietnych, Kraków | Poradnia Rodzinna "Antoni"

  2. Serdecznie pozdrawiam Jana i Anie. Kochani modlę się w Waszej intencji. Jestem wdzięczna Bogu ze mogłam poznać was. Na rekolekcjach  wielkopostnych otoczyliście mnie wielkim sercem Dziękuje! Polecam Panu modlitwy w waszej intencji. Pozdrawiam

  3. Pingback: 8.12.2012 Kraków „Z nich zaś największa jest Miłość” | AbrahamiSara.pl

Dodaj komentarz