Rekolekcje Wielkopostne 2011

2 IV 2011 w klasztorze sióstr Nazaretanek w Krakowie odbyły się rekolekcje dla małżeństw niepłodnych.  W czasie rekolekcji mieliśmy okazję posłuchać konferencji Jacka Pulikowskiego, autora wielu książek z zakresu przygotowania do małżeństwa, duchowości i psychologii małżeństwa.

konferencja Jacek Pulikowski cz.1

konferencja Jacek Pulikowski cz.2

Mszę świętą i konferencję wygłosił nasz duszpasterz ks. Artur Ważny, znany rekolekcjonista

kazanie ks. Artur Ważny

konferencja ks. Artur Ważny

Warsztaty poprzedzone wykładem z komunikacji poprowadził pan Michał Piekara.

Na koniec uczestnicy mieli możliwość podzielić się w kręgu – było to bardzo piękne, podsumowujące cały dzień doświadczenie.  Gdy potem stanęliśmy w jednym kręgu, by zakończyć cały dzień wspolną modlitwą , z siostrą Lidią, ogromne poruszenie i wzruszenie było po prostu widoczne na twarzach ludzi… a jeszcze gdy siostra przeczytała treść listu, który napisała do Ojca Świętego Jana Pawła II w nocy i w którym polecała nas jego wstawiennictwu, ludziom po prostu z oczu płynęły szczere łzy wzruszenia.  Po ostatniej modlitwie w kręgu nikt nie chciał wychodzić. To był naprawdę bardzo owocny czas.

A oto krótkie świadectwo uczestników:

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy współtworzyli dzień skupienia.
To był dla mnie jeden z piękniejszych dni w życiu. Obecność tylu wspaniałych, życzliwych, ciepłych osób uspokaja mnie i daje nadzieję, że wszystko, co dzieje się w moim życiu, ma sens i jest dobre, bo tak chce Pan Bóg.
Dziękuję Wam za to, że jesteście :)


Dodaj komentarz