Wywiad rzeka – o płodności

W kwietniu 2012 roku nakładem Wydawnictwa Inspiracje ukazała się książka pt. „Płodność. Powrót do źródeł”. Tematy poruszone w tej publikacji związane są z płodnością, małżeństwem i rodziną. Głównym jej zadaniem będzie ukazanie piękna płodności oraz uświadomienie zła moralnego i niebezpieczeństw, które wynikają ze stosowania antykoncepcji oraz zgody na zapłodnienie pozaustrojowe – niebezpieczeństw dla zdrowia fizycznego, psychiki i więzi małżeńskiej.

Z drugiej strony książka ma nieść nadzieję dla par uznanych za niepłodne, ukazując im skuteczną metodę leczenia, jaką jest naprotechnologia. Sądzimy iż główną zaletą książki jest przystępny język, bowiem ma ona formę wywiadu. Mamy nadzieję, że treści w niej zawarte przybliżą czytelnikowi zagadnienia poruszone przez papieża Pawła VI w encyklice „Humanae Vitae” (pełna treść tej encykliki również znajduje się w książce).

Książka  składa się z czterech głównych części:

1. Zapis rozmowy z lekarzem ginekologiem-położnikiem Moniką Małecką-Holerek
2. Zapis rozmowy z lekarzem rodzinnym, NFPMC Adamem Kuźnikiem stosującym w swej praktyce leczenie za pomocą naprotechnologii
3. Świadectwa par małżeńskich, które borykały się z problemem niepłodności i leczyły się za pomocą naprotechnologii
4. Encyklika „Humanae Vitae” – pełna treść

Oto krótka recenzja księdza doktora Franciszka Płonki napisana po zapoznaniu się z treścią
pierwszej części książki:

„Wielkie brawa dla Pani Dr Moniki za wspaniałe świadectwo; żywe, jednoznaczne, ludzkie, medyczne, małżeńskie, rodzinne, chrześcijańskie, budujące. Bogu niech będą dzięki i Pani Dr Monice i prowadzącym wywiad też”.


Dodaj komentarz