14.12 Kraków rekolekcje „Wbrew nadziei uwierzyliśmy Nadziei”

Jeśli chcesz zaprosić Jezusa do przeżywania Waszej małżeńskiej niepłodności – spotkaj się z Nim w Nazarecie, gdzie każdy jest oczekiwany

Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw zaprasza na dwudniowe Adwentowe Rekolekcje „Wbrew nadziei uwierzyliśmy Nadziei” [por Rz 4,18]

Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Wieczorek. 14 i 15 grudnia spotkamy się na modlitwie, wysłuchamy konferencji, podzielimy się świadectwami, będziemy rozważać Słowo Boże. W sobotnie popołudnie chcemy adorować Pana Jezusa Chrystusa, powierzać mu swoje troski. Będzie możliwość spowiedzi, porozmawiania z kapłanem, będzie czas na spacer z małżonkiem i na rozmowy z innymi małżeństwami. W sobotni wieczór pani Joanna Kuźma z laboratorium diagnostycznego opowie o męskiej niepłodności i odpowie na nurtujące pytania. Dzień zakończy Apel Jasnogórski.

W niedzielny poranek wysłuchamy kolejnej konferencji ks. Krzysztofa. Rodzina zastępcza i rodzice adopcyjni opowiedzą o swoich życiowych drogach, a pani psycholog z krakowskiego ośrodka ProFamilia nakreśli aspekty rodzicielstwa adopcyjnego i zastępczego.

Niedzielna Msza św. o godz. 12:00 będzie dziękczynieniem  za łaskę rodzicielstwa par z naszej wspólnoty, dlatego chcemy uwielbiać Boga wspólnie z małżeństwami, które doczekały się potomstwa.

Niech Adwent stanie się dla nas radosnym czasem oczekiwania na każde dziecko.

Serdecznie zapraszamy! :)

Termin: 14-15 grudnia 2013 r.
Miejsce: klasztor sióstr Nazaretanek, ul. Nazaretańska 1, Kraków Sprawdź dojazd
Koszty: opcja z noclegiem – 180 zł za małżeństwo (w tym nocleg z soboty na niedzielę, 2 obiady, przerwy kawowe, kolacja, śniadanie), opcja bez noclegu (lub nocleg u osób z duszpasterstwa) – 130 zł za małżeństwo (w tym 2 obiady, przerwy kawowe, kolacja)

Plan rekolekcji

Sobota – 14 grudnia 2013

8:00 - Zapisy par
9:00 - Powitanie
9:15 – Konferencja I
10:00 – Przerwa kawowa
10:30 – Wspólny śpiew
11:00 – Konferencja II
12:00 – Praca w małżeństwach (Prosimy zabrać długopis i kartkę)
13:00 – Wspólny obiad
14:00 – 17:00 „Czas miłosierdzia” (możliwość spowiedzi i rozmowy z kapłanem)/ adoracja Pana Jezusa / czas wolny ze współmałżonkiem
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15:30 – Adoracja
17:00 – Msza Święta
18:00 – Wspólna kolacja
19:00 – Wykład + dyskusja z diagnostą laboratoryjnym
21:00 – Apel Jasnogórski i błogosławieństwo na zakończenie dnia

Niedziela – 15 grudnia 2013

8:00 – Konferencja III
9:00 – Przerwa kawowa
9:15 – Świadectwo rodziny zastępczej
10:00 – Świadectwo małżeństwa adopcyjnego
10:45 – Przerwa kawowa
11:00 – Spotkanie z psychologiem z Ośrodka Adopcyjnego
12.00 – Msza Święta
13.00 – Obiad
14.00 – Podziękowania, Ogłoszenia, Rozmowy
15.00 – Koronka i błogosławieństwo na zakończenie

A oto świadectwa uczestników naszych poprzednich rekolekcji:

“Pierwsza wizyta w Nazarecie to spotkanie z ludźmi, którzy okazali nam akceptację pełną dyskrecji i spokoju. Rozwiały się wtedy nasze ciemne chmury smutku i przygnębienia. Zobaczyliśmy słońce relacji międzyludzkich pełnych poczucia humoru i wsparcia. Siostry Nazaretanki – ogrzały nas matczynym ciepłem. Odetchnęliśmy, odpoczęliśmy…”

“Ujęło mnie na pierwszych spotkaniach i rekolekcjach ciepło i serdeczna atmosfera stworzona przez członków duszpasterstwa i siostry Nazaretanki oraz słowa rekolekcjonisty (ks. Artur:) dające ukojenie i otuchę a także prezentujące niesamowite zrozumienie jakby wynikające z wnikliwej analizy tego wszystkiego co dzieje się w umysłach i sercach niepłodnych par. A najważniejsze w rekolekcjach u nas i w ogóle w spotkaniach w Nazarecie jest to, że dzięki nim zobaczyłam, co i ile mogę zrobić dobrego, jeśli przestanę się skupiać na swoim cierpieniu z powodu niepłodności, próbuję patrzeć na to jako na dar, a nie jak na jarzmo. Życie i rozumienie tego, co mnie spotyka nabrało innego wymiaru, głębszego, a patrząc na uśmiechnięte twarze innych par które borykają się z tym samym problemem zaczęłam wierzyć, że to nie koniec świata, że trzeba przyjąć ten krzyż wierząc, że zaraz za nim jest Zmartwychwstanie”

Zapraszamy również na Eucharystię i spotkania Duszpasterstwa w każdą drugą sobotę miesiąca (najbliższa Msza Święta po rekolekcjach: 11 stycznia 2014 o godz.16:00 w kaplicy klasztornej sióstr Nazaretanek w Krakowie przy ul. Nazaretańskiej 1).Komentarze: (2)


  1. Dziękuję wszystkim za razem spędzone chwile, mamy fantastyczną wspólnotę. Program rekolekcji był świetny, niesamowity ksiądz Krzysztof, genialny wykład Joasi Kuźmy oraz dzisiejsze wzruszające świadectwa i temat przysposobienia dzieci rewelacyjnie dopełniły to spotkanie.Chwała Panu!

  2. Rekolekcje to czas, na który się czeka z nadzieją na odzyskanie sił i nabranie wiatru w skrzydła przed pokonywaniem następnych życiowych przeszkód. Dotyczy to tym bardziej rekolekcji dla małżeństw niepłodnych, w których uczestniczyliśmy już dwa razy. I rzeczywiście, te rzeczy, które dzieją się w Krakowie za sprawą Duszpasterstwa „Abraham i Sara”, są dużym dobrem dla par pragnących potomstwa. Pod względem duchowym jest to okazja na spojrzenie na własne problemy w świetle wiary, na powierzenie swojego losu Bogu. A pod względem ludzkim jest to okazja do zapoznania się z innymi małżeństwami, które także są dotknięte problemem niepłodności, wymienienia się z nimi doświadczeniami, podzielenia wątpliwościami, ale też wzajemnego pocieszenia, wsparcia, i czasami nawet zawiązania nowych przyjaźni. Dlatego warto w tych rekolekcjach uczestniczyć. My na pewno będziemy na kolejnych!

Dodaj komentarz