5.12 Dzień modlitw o dar potomstwa „Towarzysząc w tęsknocie”

W tym roku po raz pierwszy  Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się 5 grudnia 2021 w Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocieMoże szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską.

W czasie naszej wieloletniej działalności spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Niepłodność to ogromny problem, stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i pomijane. Takie małżeństwa często mówią nam, że czują się niezauważone w Kościele. Jest oczywiście wiele miejsc, gdzie takie pary mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie, ale wciąż jest ich za mało!

Zapraszamy do zorganizowania 5 grudnia 2021 obchodów tego Dnia także w Waszej parafii. W tym celu przekazujemy do użytku Księży cały komplet materiałów:

Zapraszamy także do uczestnictwa w Dniu Modlitw w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W ramach obchodów centralnych odbędzie się:

  • 12.30 msza św pod przewodnictwem ks. bp. Artura Ważnego w GÓRNYM kościele
  • 13.45 krótka konferencja: świadectwo małżonków Karoliny i Grzegorza, którzy po kilku latach oczekiwania obecnie cieszą się  trójką dzieci, oraz komentarz psychologa Aleksandry Siódmak, która od wielu lat pracuje z parami doświadczającymi problemów z płodnością. (biała sala)

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcą włączyć się do tej modlitwy. Będziemy także bardzo wdzięczni, jeśli powiecie nam, że u Was w parafii modlitwa o dar potomstwa się odbyła – prosimy o wypełnienie poniższej ankiety!.

Parafia, miejscowość, diecezja (wymagane)

W jaki sposób włączyliście się do modlitwy o dar potomstwa?
 na wszystkich mszach św na jednej mszy św inaczej (prosimy o opisanie w uwagach

Które materiały były dla Was pomocne?
Plakat  tak nie
Ulotki  tak nie
Materiały do poprowadzenia mszy św  tak nie

Banery internetowe  tak nie

Skąd dowiedzieliście się o Dniu Modlitw? (w miarę możliwości dokładnie, np. "z informacji w Gościu niedzielnym", "z fb fundacji ....." lub "ze strony AbrahamiSara.pl")

Uwagi

Email do kontaktu


Dodaj komentarz