5.12 Dzień modlitw o dar potomstwa „Towarzysząc w tęsknocie”

W tym roku po raz pierwszy  Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się 5 grudnia 2021 w Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocieMoże szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską.

W czasie naszej wieloletniej działalności spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Niepłodność to ogromny problem, stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i pomijane. Takie małżeństwa często mówią nam, że czują się niezauważone w Kościele. Jest oczywiście wiele miejsc, gdzie takie pary mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie, ale wciąż jest ich za mało!

Zapraszamy do zorganizowania 5 grudnia 2021 obchodów tego Dnia także w Waszej parafii. W tym celu przekazujemy do użytku Księży cały komplet materiałów:

Zapraszamy także do uczestnictwa w Dniu Modlitw w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W ramach obchodów centralnych odbędzie się:

  • 12.30 msza św pod przewodnictwem ks. bp. Artura Ważnego w GÓRNYM kościele
  • 13.45 krótka konferencja: świadectwo małżonków Karoliny i Grzegorza, którzy po kilku latach oczekiwania obecnie cieszą się  trójką dzieci, oraz komentarz psychologa Aleksandry Siódmak, która od wielu lat pracuje z parami doświadczającymi problemów z płodnością. (biała sala)

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcą włączyć się do tej modlitwy. Będziemy także bardzo wdzięczni, jeśli powiecie nam, że u Was w parafii modlitwa o dar potomstwa się odbyła – prosimy o wypełnienie poniższej ankiety!.

Parafia, miejscowość, diecezja (wymagane)

W jaki sposób włączyliście się do modlitwy o dar potomstwa?
 na wszystkich mszach św na jednej mszy św inaczej (prosimy o opisanie w uwagach

Które materiały były dla Was pomocne?
Plakat  tak nie
Ulotki  tak nie
Materiały do poprowadzenia mszy św  tak nie
Tekst adoracji  tak nie
Banery internetowe  tak nie

Skąd dowiedzieliście się o Dniu Modlitw? (w miarę możliwości dokładnie, np. "z informacji w Gościu niedzielnym", "z fb fundacji ....." lub "ze strony AbrahamiSara.pl")

Uwagi

Email do kontaktu


Dodaj komentarz