Czas niezwykły

relacja z rekolekcji „Z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ”

Te Aniołki "pofrunęły" do wszystkich uczestników rekolekcj

Adwentowe dni skupienia „Z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ” były czasem łaski i błogosławieństwa Bożego, które zostało nam udzielone w obfitości. W dniach 8 – 9 grudnia 2012 roku zjechało się do „Nazaretu” czterdzieści pięć małżeństw, aby we wspólnocie przeżywać to, co kryje się głęboko w sercu.  Wspólnie wysłuchaliśmy konferencji Ojca Ksawerego Knotza OFMCap, który tak wielki nacisk położył na budowanie więzi małżeńskiej. Wielu z nas zdało sobie sprawę, że w sakramencie małżeństwa tym widzialnym znakiem niewidzialnej łaski Bożej jest właśnie więź z małżonkiem, która wyraża się w dużej mierze poprzez ciało.

konferencja o. Ksawergo Knotza cz. 1
konferencja o. Ksawergo Knotza cz. 2

Po południu wysłuchaliśmy konferencji lekarza – pani Darii Wesołowskiej o leczeniu niepłodności metodą naprotechnologii. Dla niektórych były to nowe, pierwszy raz słyszane wiadomości, dla innych „chleb powszedni”. Potem, w kuluarach, mogliśmy, dzięki tej różnorodności, wymienić wiele cennych informacji, uwag, skonfrontować nasze doświadczenia dotyczące leczenia według różnych metod, różnych lekarzy.

Sobota obfitowała również w bezpośrednie spotkania z Panem Bogiem. Czasem niezwykłym była godzina łaski, którą przeżywaliśmy w samo południe. Adorację prowadził Ks. Artur Ważny, który, jak zwykle, swoimi słowami trafiał w samo sedno naszych pragnień, tego co przeżywamy, co po prostu jest w nas. Nie zabrakło również ciszy, aby móc przylgnąć do Tego, który daje wszystko.

kazanie ks. Artura

Po wieczornej Eucharystii był czas na Sakrament Pojednania…

Niedziela stanęła pod znakiem zagadnień psychologicznych. Pan dr Wacław Srebro starał się przybliżyć nam kwestię psychologiczną w przeżywaniu niepłodności. Ten temat wzbudził w nas spore zainteresowanie, pewnie też dlatego, że forma przekazu Pana doktora była bardzo interesująca i … zabawna Nie starczyło nam czasu, aby się nacieszyć psychologią. Pan doktor został z nami jeszcze po obiedzie, aby dalej mówić, odpowiadać na nasze pytania. Było to bardzo ciepłe spotkanie, rozwiewające wiele wątpliwości oraz rzucające światło na nasze często skomplikowane sytuacje życiowe.

Ksiądz Artur pobłogosławił nas na zakończenie, zawierzając wszystkich Miłosierdziu Bożemu.

Z niecierpliwością, z poczuciem niedosytu, z tęsknotą czekamy na następne rekolekcje. Zapraszamy Was już w najbliższym wielkim poście.

Gabi

Dodaj komentarz