Modlitwa o poczęcie dziecka

Rozmowa z ks. Robertem Krzywickim MIC dyrektorem Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym w Licheniu Starym


Monika Nowaczyk: Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym zaprasza do modlitwy w intencji poczęcia dziecka. Do kogo skierowane jest to zaproszenie?

ks. Robert Krzywicki MIC: Nasze zaproszenie kierujemy do osób, które borykają się z problemem niemożności poczęcia dziecka oraz wszystkich, którzy chcieliby takie osoby wspomóc. Innymi słowy kierujemy je do tych, którzy potrzebują modlitwy oraz do tych, którzy chcieliby swoją modlitwę w tej intencji ofiarować

M.N.: W jaki sposób można włączyć się w tę inicjatywę?

R.K.: Zarówno tych którzy potrzebują pomocy jak i tych którzy chcą ją nieść, prosimy o skontaktowanie się z nami na adres e-mail: zycie@lichen.pl. Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym będzie pośredniczyć pomiędzy tymi, którzy proszą o modlitwę w swojej intencji, a osobami które chcą wspierać modlitewnie małżeństwa przeżywające problem niepłodności. Jeżeli małżeństwo wyrazi zgodę, to na stronie internetowej opublikujemy ich imiona oraz imiona tych, którzy wspierają te pary modlitwą. Małżeństwa, które doświadczają niepłodności przeżywają frustracje, brak nadziei. Chcemy zaproponować im, aby oprócz dbałości o swoje zdrowie zadbali także o swój rozwój duchowy. A poprzez modlitwę innych osób chcemy powiedzieć im, że nie zostali sami, że Kościół otacza ich swoją modlitwą.

M.N.: Pary, które nie mogą mieć dzieci czują się gorsze.

R.K.: Niestety, często tak bywa, a dzieje się tak dlatego, że każdy ma potrzebę szczęścia i radości. Jeżeli jednak, mąż modli się za żonę, a żona modli się za męża, oraz kiedy inne osoby modlą się w ich intencji, stanowi to towarzyszenie konkretnej osobie, konkretnemu małżeństwu. Pary te przestają być anonimowe, otwierają się na innych, ich relacje zostają uzdrowione. Kiedy sytuacja jest beznadziejna i małżeństwo nie może wyleczyć się z niepłodności, dzięki temu, że się modlą pogłębiając relację z Panem Bogiem, zaczynają doświadczać, że są prowadzone prze Boga. Często odkrywają, że mogą angażować się i realizować w swoim życiu w inny sposób, na przykład przez adopcję dziecka, wolontariat, czy inną działalność. Nie chcemy zostawiać tych osób samych. Pragniemy pomóc im odkryć wolę Bożą, pomóc rozeznać, co dalej mają zrobić ze swoim życiem. Kontakt z Bogiem, relacja z Nim jest sposobem, aby uleczyć różne sfery życia człowieka, które są zranione. Jest to niewidzialne działanie Boga, które objawia się w tym, że dotyka tych chorych sfer w życiu człowieka, które potrzebują wyleczenia.

M.N.: Jak mają się modlić osoby, które zdecydują się wspierać duchowo małżeństwa?

R.K.: Zaproponujemy im codzienne odmawianie jednej tajemnicy różańca. Na stronie internetowej będziemy publikować rozważania różańcowe danej tajemnicy i fragmenty biblijne, które pomogą modlić się w intencji poczęcia dziecka. W każdej chwili będzie można włączyć się w tę akcję modlitewną.

M.N.: O co należy się modlić?

R.K.: Będziemy modlili się m.in.: o dobrego lekarza, o prawidłową diagnozę, środki finansowe potrzebne na leczenie, a w końcu o dobre przygotowanie na przyjęcie dziecka. Chcemy, żeby ludzie wiedzieli, że o to trzeba się modlić i należy o tym myśleć. Nasze modlitewne wsparcie jest pokazaniem każdemu człowiekowi, że jest dla Boga ważny, cenny, że Bóg się interesuje zranionymi sferami życia i osobą, która cierpi na niepłodność.

M.N.: Kiedy ta akcja modlitewna się rozpocznie?

R.K.: Rozpoczniemy 25 marca 2011 roku. W ten dzień obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. O godzinie 12.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza święta, a następnie odmówiona dziesiątka różańca w intencji poczęcia dziecka.Dodaj komentarz